Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Spis treści:  Przyjaciel lasu?  Jak zachowuje się przyjaciel lasu?  Co robi przyjaciel lasu?  Co możemy zrobić aby chronić drzewa?  Rola lasu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Spis treści:  Przyjaciel lasu?  Jak zachowuje się przyjaciel lasu?  Co robi przyjaciel lasu?  Co możemy zrobić aby chronić drzewa?  Rola lasu."— Zapis prezentacji:

1

2 Spis treści:  Przyjaciel lasu?  Jak zachowuje się przyjaciel lasu?  Co robi przyjaciel lasu?  Co możemy zrobić aby chronić drzewa?  Rola lasu.

3 Przyjaciel lasu Ten, kto o lesie wie wiele, ten jest jego przyjacielem. Ważne jest, aby od najmłodszych lat uwrażliwiać dzieci na piękno lasu, zapoznawać z jego mieszkańcami, roślinami i innymi skarbami jakie posiada.

4 Leśniczy jest strażnikiem lasu. Na zimę zapewnia zwierzętom jedzenie. Jest częstym gościem w przedszkolu i szkole, gdzie uczy dzieci jak dbać o las i jego mieszkańców czyli jak zostać przyjacielem lasu.

5 Jak zachowuje się przyjaciel lasu Kiedy przyjaciel lasu zauważy dzikie zwierzę i dostrzeże, że może być chore zawiadamia specjalne służby leśne, które pomogą zwierzętom w potrzebie.

6 Właściwe zachowanie wobec mieszkańców lasu Przyjaciel lasu nie płoszy zwierząt. Dlatego, że wie gdyż las dla nich to dom.

7 Jak przyjaciel lasu dba o to by nie zrobić szkód Każdego grzyba należy delikatnie wykręcić, a miejsce przykryć mchem lub ziemią. Dary leśne zrywamy delikatnie przy pomocy rąk – nie obłamujemy gałęzi, nie wyrywamy krzaków.

8 Każdy przyjaciel lasu wie, że zbieranie makulatury jest bardzo ważne. Dzięki zbieraniu makulatury oszczędzamy drzewa przed wycinką. 1 TONA MAKULATURY = 17 DRZEW

9 Nasza fabryka tlenu Przyjaciel lasu dobrze wie, że las jest fabrykom tlenu. Dlatego przyjaciele lasu starają chronić nasze fabryki. Bez drzew było by mniej tlenu. Nie zaśmiecamy lasu!!!

10 Spacer po lesie doskonale wpływa na nasze zdrowie. W lesie dotleniamy swoje płuca, wyciszamy się i relaksujemy. Dlatego warto dbać o las i zostać jego przyjacielem.


Pobierz ppt "Spis treści:  Przyjaciel lasu?  Jak zachowuje się przyjaciel lasu?  Co robi przyjaciel lasu?  Co możemy zrobić aby chronić drzewa?  Rola lasu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google