Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KTO JEST PRZYJACIELEM LASU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KTO JEST PRZYJACIELEM LASU"— Zapis prezentacji:

1 KTO JEST PRZYJACIELEM LASU
Ewa Łukaszewicz Kl. IVb Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Kasprowicza w Kruszwicy

2 Jak zachowuje się przyjaciel lasu? Co robi przyjaciel lasu?
Spis treści: Przyjaciel lasu? Jak zachowuje się przyjaciel lasu? Co robi przyjaciel lasu? Co możemy zrobić aby chronić drzewa? Rola lasu.

3 Przyjaciel lasu Ten, kto o lesie wie wiele, ten jest jego przyjacielem. Ważne jest, aby od najmłodszych lat uwrażliwiać dzieci na piękno lasu, zapoznawać z jego mieszkańcami, roślinami i innymi skarbami jakie posiada.

4 Przyjaciel lasu Leśniczy jest strażnikiem lasu. Na zimę zapewnia zwierzętom jedzenie. Jest częstym gościem w przedszkolu i szkole, gdzie uczy dzieci jak dbać o las i jego mieszkańców czyli jak zostać przyjacielem lasu.

5 Jak zachowuje się przyjaciel lasu
Kiedy przyjaciel lasu zauważy dzikie zwierzę i dostrzeże, że może być chore zawiadamia specjalne służby leśne , które pomogą zwierzętom w potrzebie.

6 Właściwe zachowanie wobec mieszkańców lasu
Przyjaciel lasu nie płoszy zwierząt. Dlatego, że wie gdyż las dla nich to dom.

7 Jak przyjaciel lasu dba o to by nie zrobić szkód
Każdego grzyba należy delikatnie wykręcić, a miejsce przykryć mchem lub ziemią. Dary leśne zrywamy delikatnie przy pomocy rąk – nie obłamujemy gałęzi, nie wyrywamy krzaków.

8 Każdy przyjaciel lasu wie, że zbieranie makulatury jest bardzo ważne
Każdy przyjaciel lasu wie, że zbieranie makulatury jest bardzo ważne. Dzięki zbieraniu makulatury oszczędzamy drzewa przed wycinką. 1 TONA MAKULATURY = 17 DRZEW

9 Nasza fabryka tlenu Przyjaciel lasu dobrze wie, że las jest fabrykom tlenu. Dlatego przyjaciele lasu starają chronić nasze fabryki. Bez drzew było by mniej tlenu. Nie zaśmiecamy lasu!!!

10 Spacer po lesie doskonale wpływa na nasze zdrowie
Spacer po lesie doskonale wpływa na nasze zdrowie. W lesie dotleniamy swoje płuca, wyciszamy się i relaksujemy. Dlatego warto dbać o las i zostać jego przyjacielem.


Pobierz ppt "KTO JEST PRZYJACIELEM LASU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google