Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu ? Daria Kubik Klasa szósta Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Stogniowicach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu ? Daria Kubik Klasa szósta Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Stogniowicach."— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu ? Daria Kubik Klasa szósta Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Stogniowicach

2 1. Przyjaciółmi lasu są przede wszystkim zwierzęta w nim mieszkające. Ptaki na przykład powiększają go, gdy zbierają nasiona kilka z nich upada i z tego nasionka rośnie nowe drzewo. Zwierzęta sprawiają też, że ludzie chętniej do niego przychodzą.

3 2.Przyjacielem lasu też jest leśniczy. On dba o to aby ludzie nie wycinali z niego drzew i żeby zwierzęta miały co jeść gdy jest zima. Pomaga też rannym zwierzętom i młodym porzuconym przez matki.

4 3.Przyjaciółmi lasu są też grzybiarze, którzy korzystają z jego darów. Ale nie każdy grzybiarz to jego przyjaciel! Niektórzy nie wiedzą jak to robić. Trzeba grzyb zebrać tak aby na jego miejsce urósł nowy. Każdy kto chce się wybrać na grzyby najpierw powinien dowiedzieć się jak to robić. Są też gatunki grzybów, których nie wolno zrywać! Na przykład muchomor sromotnikowy jest bardzo trujący, jego zjedzenie może prowadzić do silnego zatrucia a nawet śmierci !

5 5.Przyjacielem lasu jest każdy, który się o niego troszczy i dba o niego. Każdy który odwiedza go i nie niszczy drzew, nie depta roślin i nie płoszy zwierząt. Starajmy się dbać o las, bo on oczyszcza nasze powietrze. Możemy odpoczywać w nim i w upalne dni schować się w jego cieniu. Dbajmy o niego nie zanieczyszczajmy go bo on na pewno nie będzie dłużny.

6 Dziękuje za uwagę !!!


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu ? Daria Kubik Klasa szósta Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Stogniowicach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google