Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZYJACIEL LASU Wykonała: Klaudia Gajda kl. 6 SP w Marklowicach Górnych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZYJACIEL LASU Wykonała: Klaudia Gajda kl. 6 SP w Marklowicach Górnych."— Zapis prezentacji:

1 PRZYJACIEL LASU Wykonała: Klaudia Gajda kl. 6 SP w Marklowicach Górnych

2 Kto jest przyjacielem lasu? Przyjaciółmi lasu są zwierzęta oraz inni jego mieszkańcy. Leśniczy także dba i szanuje las. Tak naprawdę to każdy może stać się przyjacielem lasu.

3 Dlaczego LEŚNICZY jest przyjacielem lasu? Leśniczy opiekuje się powierzonym mu leśnictwem: dokarmia w zimie zwierzęta zwalcza działalność kłusowników kontroluje sprzedaż i wywóz drzewa wyciętego z lasu uwalnia zwierzęta, gdy wejdą we wnyki sadzi drzewka na terenie lasu

4 ZAPAMIĘTAJ! … LEŚNICZY pilnuje porządku w lesie tzn. pilnuje, aby w lesie nie palono traw i nie wycinano drzew wyznacza obumarłe drzewa do wycięcia kontoluje stan zdrowia zwierzyny wyznacza powierzchnie lasu przeznaczone do wycięcia obserwuje stan zdrowotny drzew i krzewów

5 Dlaczego warto dbać o lasy? Las dostarcza nam potrzebnego do życia tlenu. Można powiedzieć, że las jest pewnego rodzaju fabryką, w końcu produkuje dla człowieka drewno, które jest nam potrzebne i wykorzystywane do budowy domów i wielu przedmiotów codziennego użytku. Las jest również domem i naturalnym środowiskiem dla licznych gatunków zwierząt. Niszcząc las pozbawiamy tak naprawdę zwierzęta ich domu.

6 Jak możemy sami zadbać o las? 1. Pamiętaj, aby w lesie zachować ciszę. Uszanuj żyjące tutaj zwierzęta, których las jest domem. 2. Nie pal w lesie ogniska! Wystarczy mała iskra, aby wybuchł wielki pożar! Jeśli chcesz robić ognisko znajdź specjalne wyznaczone do tego celu miejsca. 3. Nie wyrzucaj śmieci w lesie! Las to mieszkanie wielu zwierząt, które mogą skaleczyć się o różne przedmioty, z kolei wyrzucone szklane butelki mogą skupiać światło, a przez to spowodować pożar.

7 6. Kiedy zbierasz grzyby nie wyrywaj ich całych z ziemi, utnij tak, aby zostawić grzybnię. 7. Oszczędzaj i szanuj papier, w ten sposób również przyczyniasz się do ochrony lasu. 4. Nie niszcz roślin, mrowisk, ani gniazd zwierząt. Postaraj się też uważać na małe zwierzęta. 5. W lesie spaceruj tylko wydeptanymi ścieżkami. Dzięki temu nie zniszczysz roślin, które rosną w lesie.

8 DZI Ę KUJ Ę ZA UWAG Ę ! PAMIĘTAJ!


Pobierz ppt "PRZYJACIEL LASU Wykonała: Klaudia Gajda kl. 6 SP w Marklowicach Górnych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google