Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Julia Lewicka.  Przyjacielem Lasu może zostać każdy z nas, wystarczy tylko zachowywać pewne reguły: Kto może byś Przyjacielem Lasu ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Julia Lewicka.  Przyjacielem Lasu może zostać każdy z nas, wystarczy tylko zachowywać pewne reguły: Kto może byś Przyjacielem Lasu ?"— Zapis prezentacji:

1 Julia Lewicka

2  Przyjacielem Lasu może zostać każdy z nas, wystarczy tylko zachowywać pewne reguły: Kto może byś Przyjacielem Lasu ?

3 to nie odłączny element każdego, nawet najmniejszego lasu są przyjaciółmi lasu, bo bez nich by nie istniał -był by jak żołnierz bez karabinu Dają życie, tlen i pożywienie wszystkim organizmom żyjącym w lesie Umożliwiają zachowanie równowagi w przyrodzie Rośliny

4  Przyjaciółmi lasu są również zwierzęta Zwierzęta zwierzęta to przyjaciele lasu również dlatego, że dzięki nim las jest żywy i inspirujący. dzięcioł - lekarz drzew, grzyby i małe żuczki, które przetwarzają stare liście i obumarłe szczątki Lisy, które „sprzątają” las i inne zwierzęta, dzięki którym przyroda sprawnie funkcjonuje

5 Instytucje państwowe, samorządowe oraz organizacje przyrodnicze, to niekwestionowani przyjaciele lasu ponieważ dbają one o jego dobro, organizują akcje, które mają na celu oczyszczanie go ze śmieci oraz sprzeciwiają się niepotrzebnym wycinkom drzew. Dbają również o zwierzęta czyli o jeden z elementów lasu. Instytucje

6 Dzieci Dzieci, są również przyjaciółmi lasu. W szkole realizują różne projekty ekologiczne, uczą się szacunku i dbałości o las jako wspólne dobro. Dzięki takim działaniom nasz las jest czystszy i piękniejszy.


Pobierz ppt "Julia Lewicka.  Przyjacielem Lasu może zostać każdy z nas, wystarczy tylko zachowywać pewne reguły: Kto może byś Przyjacielem Lasu ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google