Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Nasz czarodziejski ogród” Gimnazjum nr 6 w Elblągu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Nasz czarodziejski ogród” Gimnazjum nr 6 w Elblągu"— Zapis prezentacji:

1 „Nasz czarodziejski ogród” Gimnazjum nr 6 w Elblągu
Projekt edukacyjny klasy 2a 2013/2014- Czy my jako gimnazjaliści możemy wzbogacić środowisko przyrodnicze w otoczeniu naszej szkoły?

2 „Nasz czarodziejski ogród…”
Nasz czarodziejski ogród, to krzewy morzem szumiące Nasz czarodziejski ogród, to drzewa cieniem kojące Nasz czarodziejski ogród, to praca nas uszlachetniająca Nasz czarodziejski ogród, to planeta Ziemia zieleniejąca Nasz czarodziejski ogród, to nasz uśmiech na twarzy Nasz czarodziejski ogród, to przygoda pełna wrażeń. Moim Ogrodnikom koordynator projektu- mgr Marzena Maślińska

3 Cyklicznie od kilku lat w naszej szkole jest realizowany projekt edukacyjny związany z „Naszym czarodziejskim ogrodem”. W roku szkolnym 2013/2014 projekt realizowaliśmy jako uczniowie klasy 2a.

4 Mięliśmy możliwość wdrożenia się do działań proekologicznych.
Braliśmy udział w VII Elbląskich Dniach Recyklingu. Wspólnie z rodzicami i nauczycielami zebraliśmy plastikowych nakrętek i 1000 zużytych baterii. Wymieniliśmy je na 26 żółtych trzmielin. W transporcie i przechowaniu roślin pomogli nam rodzice Kacpra- Angelika i Henryk Braneccy, którym serdecznie dziękujemy.

5 Wykazaliśmy się dużą przedsiębiorczością
Wykazaliśmy się dużą przedsiębiorczością. Bardzo ładnie współpracowaliśmy w grupach i pożytecznie spędzaliśmy czas wolny. Wiktoria z Michałem zajęli miejsce w długiej kolejce.

6 Braliśmy udział w konkursie „Projekt z klasą”
Poprzez udział w czwartej edycji konkursu „Projekt z klasą” zdobyliśmy „Certyfikat dobrze zaPROJEKTowanej szkoły 2014”. Nasza szkoła jako jedyna reprezentowała Elbląg w tym konkursie. Niestety nie udało nam się zdobyć grantu pieniężnego, ale na uwagę zasługuje fakt zjednoczenia się społeczności szkolnej i nie tylko w głosowaniu na nasz projekt. Zdobyliśmy 2031 głosów i znaleźliśmy się w czołówce wśród zgłoszonych 372 projektów z całej Polski.

7

8 List gratulacyjny Szanowni Państwo, Miło nam poinformować, że biorąc udział w konkursie „Projekt z klasą” Państwa szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”. Zachęcamy do umieszczania wirtualnej odznaki „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła” na stronie internetowej placówki. To znak, że szkoła: podchodzi do edukacji sposób nowoczesny, jest otwarta na uczniowskie inicjatywy, tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów, poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym (m.in. współpraca, planowanie, odpowiedzialność), jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej. Dodatkowo, dzięki aktywności Państwa szkoły mogliśmy stworzyć jedyną w swoim rodzaju „Mapę Dobrze ZaPROJEKTowanej Edukacji”, która po każdej edycji konkursu pokazuje skalę zaangażowania w pracę metodą projektu w poszczególnych województwach. Dziękujemy za wzięcie udziału w czwartej edycji konkursu „Projekt z klasą”. Życzymy wielu twórczych inicjatyw i uczniów otwartych na nowe wyzwania! Z poważaniem Małgorzata Jankowska Konkurs „Projekt z klasą”

9 W szkole wisiały plakaty zachęcające do głosowania

10 Staraliśmy się również rozbudzić ekologiczną świadomość wśród społeczności lokalnej- rozdawaliśmy ulotki i zachęcaliśmy do głosowania na nasz projekt. Mięliśmy artykuł w „Dzienniku Elbląskim” i na portEl-u. . Nasz projekt w konkursie „Projekt z klasą” Co zrobić? To proste! Od 1 kwietnia do 15 kwietnia. TY możesz POMÓC wygrać 2 000 zł na zieloną klasę!!! Wejdź na stronę zakładka Konkurs. Wejdź w Galerię Projektów Konkursowych. Wyszukaj projekt nr 364- TO NASZ PROJEKT!!! Kliknij przycisk „Głosuj” przy naszym projekcie. UWAGA!!! Pierwsze głosowanie należy aktywować klikając na link, który zostanie wysłany na podany adres - tylko przy pierwszym głosowaniu. Każdego następnego dnia klikasz tylko na „Głosuj”. Uczestnik może wypełnić tylko jeden formularz głosowania, podać tylko jeden adres i tylko z tego adresu może oddawać głosy. Wpisz swój adres i zatwierdź przyciskiem „ok.” Możesz oddać 1 głos codziennie na nasz projekt. Ty, rodzina, znajomi- poproś o głosy innych!!! Głosowanie trwa tylko 2 TYGODNIE. 10 projektów z największą liczba głosów otrzymają GRANT 2 000zł!!!To możemy być MY!!! POMÓŻ!!! LICZYMY NA CIEBIE!!!DZIĘKUJEMY

11 Sadziliśmy rośliny, podlewaliśmy je, pieliliśmy ogród, formowaliśmy drzewka

12 W tym wspaniałym przedsięwzięciu wspomogły nas również osoby dorosłe,
którym już dziękowaliśmy na stronie internetowej naszej szkoły. Zaangażowały się one całym sercem poświęcając swój czas wolny i wspierając nas w realizacji projektu. Były to między innymi następujące osoby: Angelika i Henryk Braneccy- transport korków i baterii, przechowanie roślin Dorota i Mariusz Król oraz Bartek Król- wykonanie pięknej metalowej kratownicy Agnieszka Winczewska- szczególna pomoc w głosowaniu Dorota Tomaszewska – Kowalczyk- praca w ogrodzie Anna Walewska- pomoc w głosowaniu.

13 Dzięki projektowi wzrosła estetyka najbliższej okolicy naszego gimnazjum. Mamy swój udział w tworzeniu pasa zieleni wokół szkoły chroniącego przed zanieczyszczeniami sąsiadujących ruchliwych ulic i drogi E7.

14 Najlepszym podsumowaniem projektu będą wypowiedzi jego uczestników
„Przekonałem się, że praca w ogrodzie jest super. Mamy najlepszy ogród. Zrobiliśmy bardzo dużo i na pewno w przyszłości będzie coś jeszcze i z roku na rok nasz ogród jest piękniejszy” Bartek M. „Najbliższa okolica wypiękniała i stała się lepsza” Kamil S. „Projekt wpłynął korzystnie, ponieważ zrobiło się jeszcze bardziej zielono i wesoło” Ola B. „Okolica staje się piękniejsza i częściej odwiedzana” Daniel P. „Ten projekt nauczył mnie dbać i pielęgnować przyrodę” Dominik T. „Sadziliśmy drzewa, organizowaliśmy kiermasz, liczyliśmy korki, zbieraliśmy głosy na projekt”” AsiaP. „Polubiłem pracę w ogrodzie” Dawid D.

15 „Nauczyłam się sadzić roślinki i pracować w grupie” Karolina B
„Nauczyłam się sadzić roślinki i pracować w grupie” Karolina B. „Całkiem spodobało mi się ogrodnictwo. Przestrzeń roślinna wokół szkoły nabrała życia” Patryk G. „Nauczyliśmy się pracować w grupach. Przekonaliśmy się, że razem z klasą również możemy się dobrze bawić” Ola J. „Dalsze pokolenie będzie podziwiać nasz trud” Bartek J. „Projekt pomógł mi w nawiązaniu kontaktu z innymi osobami, nauczyłam się sadzić rośliny i dowiedziałam się, jaka to praca. Projekt upiększył teren szkoły, jest ślicznie i miło się patrzy na nasz ogród. W projekcie nie zmieniłabym chyba nic. Podobał mi się bardzo i chcę więcej” Ola S. „Projekt pozwolił mi jeszcze lepiej poznać moich uczniów- ich pracowitość, kreatywność, przedsiębiorczość i poczucie humoru. Dziękuję Wam za to wszystko” mgr Marzena Maślińska

16 Dziękujemy Gimnazjaliści z szóstki 


Pobierz ppt "„Nasz czarodziejski ogród” Gimnazjum nr 6 w Elblągu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google