Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PREZENTACJA PROJEKTU RECYKLING METALI RZADKICH Projekt zrealizowany w gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Poczesnej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PREZENTACJA PROJEKTU RECYKLING METALI RZADKICH Projekt zrealizowany w gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Poczesnej."— Zapis prezentacji:

1 PREZENTACJA PROJEKTU RECYKLING METALI RZADKICH Projekt zrealizowany w gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Poczesnej

2 Opis projektu: Projekt realizowaliśmy w II semestrze roku szkolnego 2012/2013, nasza grupa liczyła 7 uczniów klas II, wybraliśmy lidera grupy, opracowaliśmy kartę projektu, kartę samooceny, podzieliliśmy się zadaniami. Celem projektu było sprawdzenie jak można zorganizować recykling metali rzadkich w szkole, oraz określenie jakie metale rzadkie znajdują się w naszym otoczeniu.

3 Zadania: Przygotowanie plakatu Cykl życia telefonu Przygotowanie prezentacji Metale w moim telefonie Opracowanie ulotki Gdzie i na jakich zasadach w mojej okolicy mogę bezpiecznie oddać zużyte urządzenia elektryczne Zorganizowanie dwutygodniowej kampanii promującej zbiórkę zużytych, nie potrzebnych telefonów, świetlówek Opracowanie i przeprowadzenie ankiety na temat znajomości zasad postępowania z elektroodpadami

4 Ankietowanie Niestety większość mieszkańców Poczesnej nie wie w jaki sposób postępować z elektroodpadami. 18% osób wie co to elektrośmieci 7 % wie jakie zagrożenia wiążą się z nie właściwym postępowaniem z elektoodpadami 4% wie jakie metale szlachetne występują w telefonie komórkowym 70% wie jak szkodliwe są żarówki energooszczędne 6% wie gdzie można oddać elektrośmieci

5 To od nas zależy co będziemy robić z elektrośmieciami. Przyroda może być zawsze piękna…..

6 Działania: Wnioski: Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, o naszej akcji informowaliśmy na naszych profilach facebook, plakatach w szkole, przypominaliśmy o naszej akcji przez radiowęzeł. Kampania promująca recykling: Zebraliśmy 147 żarówek i świetlówek, oddaliśmy je do firmy która ma odpowiednie pozwolenia Udało nam się zebrać 49 telefonów, te telefony przekażemy do firmy zajmującej się zbiórką elektroodpadów.

7 My w akcji:

8 Dziękujemy za uwagę: W projekcie brali udział: Paweł Konrad Bartek Konrad Błażej Mateusz Krzysiek


Pobierz ppt "PREZENTACJA PROJEKTU RECYKLING METALI RZADKICH Projekt zrealizowany w gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Poczesnej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google