Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekty edukacyjne Katechetyczne Targi Metodyczne 2011

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekty edukacyjne Katechetyczne Targi Metodyczne 2011"— Zapis prezentacji:

1 Projekty edukacyjne Katechetyczne Targi Metodyczne 2011
Wydziała Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu ul. Książąt Opolskich 19, Opole tel , ,

2 Projekty edukacyjne Wydział Katechetyczny zrealizował dwa projekty edukacyjne: „Biblia w każdej szkole” (2004/05) w którym wzięli udział uczniowie i nauczyciele reprezentujący 200 szkół podstawowych i gimnazjów na terenie Diecezji Opolskiej i kilkadziesiąt z Diecezji Gliwickiej i Bielsko-Żywieckiej. „Pomoce dla Ciebie i Twojej szkoły” – (2007/08) w którym wzięli udział uczniowie i nauczyciele reprezentujący 150 szkół podstawowych i gimnazjów na terenie Diecezji Opolskiej.

3 „Biblia w każdej szkole”
Projekt realizowano w roku szkolnym /2005. Dla merytorycznego zapoznania z projektem organizowano w szkołach: - Interdyscyplinarny „Tydzień Biblijny”, - Wystawy np. na temat różnych wydań Biblii. Dla pozyskania potrzebnych środków finansowych organizowano kiermasze szkolne i parafialne sprzedając: - Świece Paschalne – (paschaliki) z przeznaczeniem na stół wielkanocny w rodzinie, - wykonane przez uczniów kartki świąteczne, ozdoby, świece paschalne, - zebrane surowce wtórne.

4 Projekt „Biblia w każdej szkole”
Rezultaty projektu: Każda szkoła - uczestnik projektu - otrzymała pakiet 15 egzemplarzy Biblii Szkolnej, Mobilizacja społeczności 200 szkół z terenu Diecezji Opolskiej, Zaangażowanie katechetów, uczniów i rodziców w pozyskanie biblii dla szkół Integracja środowisk szkolnych i lokalnych.

5 „Pomoce dla Ciebie i Twojej szkoły”
Logo projektu Projekt realizowano w roku szkolnym 2007/2008, Pomoce projektował i dobierał zespół nauczycieli pracujących w szkołach podstawowych i gimnazjach, Dla pozyskania potrzebnych środków organizowano różnorodne akcje w szkołach, parafiach, lokalnych środowiskach.

6 „Pomoce dla Ciebie i Twojej szkoły”
W skład pakietu dydaktycznego weszło: 25 dwustronnych, foliowanych plansz, gablota, w której przechowuje się plansze, egzemplarz Katechizmu Kościoła Katolickiego, Pismo Święte z edycji paulińskiej.

7 Proponujemy: Pakiet dydaktyczny składający się z 15 plansz:
dwustronnych , foliowanych, listwowanych (góra/dół), o wymiarach: 60 x 85 cm, Pakiet można przechowywać w teczce formatu …cm, służącej do przechowywania projektów plastykom, architektom.

8

9

10 Kontakt Strona internetowa www.diecezja.opole.pl Telefon
lub ;


Pobierz ppt "Projekty edukacyjne Katechetyczne Targi Metodyczne 2011"

Podobne prezentacje


Reklamy Google