Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KTO JEST PRZYJACIELEM LASU ?. Definicja: PRZYJACIEL ( w-g Wikisłownika) Osoba obdarzona zaufaniem, okazująca komuś lub czemuś swoją sympatię, zainteresowanie,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KTO JEST PRZYJACIELEM LASU ?. Definicja: PRZYJACIEL ( w-g Wikisłownika) Osoba obdarzona zaufaniem, okazująca komuś lub czemuś swoją sympatię, zainteresowanie,"— Zapis prezentacji:

1 KTO JEST PRZYJACIELEM LASU ?

2 Definicja: PRZYJACIEL ( w-g Wikisłownika) Osoba obdarzona zaufaniem, okazująca komuś lub czemuś swoją sympatię, zainteresowanie, będąca zwolennikiem.

3 Przyjacielem lasu może być każdy z nas, kto: Potrafi zachować się w lesie Umie korzystać z darów lasu Nie zaśmieca środowiska leśnego Przestrzega zasad postępowania w lesie

4 1. przedszkola, szkoły, uczelnie sprzątanie świata ( i lasów) sadzenie drzew i krzewów dokarmianie zwierzyny

5 2. PGL LP Państwowe Gospodarstwo Leśne „Lasy Państwowe” prowadzenie zrównoważonej gospodarki leśnej

6 3. organizacje pozarządowe Polski Związek Łowiecki dbanie o rodzimą faunę prowadzenie nowoczesnej gospodarki łowieckiej

7 WWF – organizacja, której misją jest powstrzymanie degradacji środowiska naturalnego Ziemi (czyli i lasów) GREENPEACE – działa na rzecz ochrony środowiska naturalnego (lasów też)

8 TELEWIZJA i RADIO Programy przybliżające wiedzę o lesie o zasięgu krajowym i światowym np.: „Prosto z lasu”, „Przyjaciele lasu', „Tajemnice kniei”

9 PRASA Artykuły, felietony, opowiadania i wywiady z ludźmi, o ludziach pracujących w lesie, o odpoczywających w nim, o korzystających z niego i działających na jego rzecz.

10 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ! wykonał; Michał Chmielewski kl. VIb


Pobierz ppt "KTO JEST PRZYJACIELEM LASU ?. Definicja: PRZYJACIEL ( w-g Wikisłownika) Osoba obdarzona zaufaniem, okazująca komuś lub czemuś swoją sympatię, zainteresowanie,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google