Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu?"— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu?
Julia Czynsz kl. VI b Zespół Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku

2 Historia lasów Lasy państwowe mają 90 lat. W 1924 r. powstało przedsiębiorstwo Polskie Lasy Państwowe. Kiedy prezydentem był Stanisław Wojciechowski powierzono mu gospodarowanie polskimi lasami. Wybuch wojny przerwał rozwój lasów. Bardzo ucierpiały one na skutek działań wojennych. Po wojnie państwo przejęło je na własność. Powierzchnia lasów zwiększyła się wtedy o 6 mln ha. .

3 Kto jest przyjacielem lasu?
Człowiek od bardzo dawnych czasów nazywany jest przyjacielem lasu. Dba on o środowisko, otoczenie, czystość tego obszaru. Jest to bardzo ważne, ponieważ lasy są co raz bardziej zanieczyszczone. Dokarmianie zwierząt zimą, akcje organizowane aby dbać o środowisko, to wszystko zasługa człowieka.

4 Mieszkańcy lasu Zwierzęta są mieszkańcami lasu i jego przyjaciółmi. Każde zachowanie zwierząt ma wpływ na rozwój lasu.

5 Leśniczy Kim jest leśniczy? Leśniczy to pracownik instytucji Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe. On również jest przyjacielem lasu. Sprawuje opiekę nad powierzonym mu terenem. Zimą dokarmia on zwierzęta.

6 A co z deszczem i słońcem?
Deszcz i słońce to zjawiska atmosferyczne. Czy można zatem powiedzieć, że są one przyjaciółmi lasu? Może nie do końca, ale w jakimś stopniu na pewno. Zaopatrują ten teren w wodę i energię cieplną potrzebną zwierzętom do życia i rozmnażania się.

7 Dbajmy o lasy! Lasy zwane zielonymi płucami Ziemi są coraz bardziej zanieczyszczane. Drzewa giną przez kwaśne deszcze i wiele innych odpadów przemysłowych. Las dodaje nam tlenu, dzięki któremu żyjemy, drewna, owoców. A przede wszystkim las to świetne miejsce aby odpocząć, powdychać świeżego powietrza, posłuchać śpiewu ptaków. Relaksując się możemy podziwiać piękny krajobraz.

8 Akcje organizowane na rzecz ochrony lasów
Sprzątanie świata – ta akcja polega na sprzątaniu wyznaczonych fragmentów ziemi, nie tylko lasów. Dbajmy o nasze środowisko, to dzięki niemu istnieje życie!

9 Lasy w mojej okolicy W Kurzętniku i okolicach znajduje się wiele różnych lasów. Staramy się być ich przyjaciółmi. Dbamy o środowisko i chcemy żyć zgodnie z naturą. „Trzeba jedynie przestrzegać praw natury, a na świecie zapanuje harmonia'' Paulo Coelho

10 Dziękuję za obejrzenie mojej prezentacji
Bibliografia: - zdjęcie - google ( grafika ) https://www.google.pl/search?q=las&newwindow=1&biw=1207&bih=559&source=lnms& tbm=isch&sa=X&ei=bgb6VNWJGqHQygPbu4HgDg&ved=0CAcQ_AUoAQ


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google