Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KTO JEST PRZYJACIELEM LASU ? Alicja Ciepła Szkoła Podstawowa w Borowej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KTO JEST PRZYJACIELEM LASU ? Alicja Ciepła Szkoła Podstawowa w Borowej."— Zapis prezentacji:

1 KTO JEST PRZYJACIELEM LASU ? Alicja Ciepła Szkoła Podstawowa w Borowej

2 Las to kompleks roślinności, a zwłaszcza drzew rosnących zwarcie wraz ze światem zwierzęcym oraz zależnościami między nimi. Czym właściwie jest las?

3 Kim jest przyjaciel lasu? Uważam, że jednym z największych przyjaciół lasu jest leśniczy. Leśniczy strzeże tego aby np. na terenie lasu nie polowali kłusownicy lub dokarmia zwierzynę. Lecz z każdą porą roku jego praca wygląda inaczej.

4 Wiosna Leśniczy wiosną sprawuje nadzór nad sadzeniem lasu. Musi zaplanować, jaki gatunek, w jakim miejscu, oraz ile sztuk ma być posadzonych. Wykonuje i zakłada pułapki na różne gatunki owadów.

5 Lato i Jesień Latem i jesienią trzeba sprawdzać posadzone wiosną uprawy, jeżeli drzewka nie przyjęły się, na ich miejsca trzeba posadzić nowe. Jesienią dokonuje prognozy na następny rok. Na podstawie liczby zebranych szkodników spod jednego drzewa ustala ich liczbę na następny rok. Wyznacza obumarłe i chore drzewka, które należy usunąć. Jego obowiązkiem jest kontrola wycinki, sprzedaży i wywozu drewna.

6 Zima Przez cały rok, a szczególnie zimą leśniczy musi dbać o zwierzynę leśną: jej zdrowie, dokarmianie, ochronę przed kłusownikami.

7 A jak Ty uważasz? To było moje zdanie. Pytanie brzmi: Co ty o tym sądzisz? Kto według ciebie jest przyjacielem lasu?


Pobierz ppt "KTO JEST PRZYJACIELEM LASU ? Alicja Ciepła Szkoła Podstawowa w Borowej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google