Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu ?"— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu ?
Alicja Ciepła Szkoła Podstawowa w Borowej

2 Czym właściwie jest las?
Las to kompleks roślinności, a zwłaszcza drzew rosnących zwarcie wraz ze światem zwierzęcym oraz zależnościami między nimi.

3 Kim jest przyjaciel lasu?
Uważam, że jednym z największych przyjaciół lasu jest leśniczy. Leśniczy strzeże tego aby np. na terenie lasu nie polowali kłusownicy lub dokarmia zwierzynę. Lecz z każdą porą roku jego praca wygląda inaczej.

4 Wiosna Leśniczy wiosną sprawuje nadzór nad sadzeniem lasu. Musi zaplanować, jaki gatunek, w jakim miejscu, oraz ile sztuk ma być posadzonych. Wykonuje i zakłada pułapki na różne gatunki owadów.

5 Lato i Jesień Latem i jesienią trzeba sprawdzać posadzone wiosną uprawy, jeżeli drzewka nie przyjęły się , na ich miejsca trzeba posadzić nowe. Jesienią dokonuje prognozy na następny rok. Na podstawie liczby zebranych szkodników spod jednego drzewa ustala ich liczbę na następny rok. Wyznacza obumarłe i chore drzewka, które należy usunąć. Jego obowiązkiem jest kontrola wycinki, sprzedaży i wywozu drewna.

6 Zima Przez cały rok, a szczególnie zimą leśniczy musi dbać o zwierzynę leśną: jej zdrowie, dokarmianie, ochronę przed kłusownikami.

7 A jak Ty uważasz? To było moje zdanie. Pytanie brzmi:
Co ty o tym sądzisz? Kto według ciebie jest przyjacielem lasu?


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google