Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu?"— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu?
Opracowała Aleksandra Jackowska

2 Dzięcioł Dzięcioł zwany lekarzem drzew jest niezwykle potrzebny środowisku. Dzięcioły bardzo lubią larwy korników. Korniki niszczą drzewa, a dzięcioły je spożywają. Dlatego dzięki swojej naturze ratują las i dane drzewo.

3 My też możemy zostać przyjaciółmi lasu.
Ale jak to zrobić?

4 Jest parę zasad które należy przestrzegać żeby nim zostać.
W zimie w trudnym okresie dla zwierząt coraz trudniej jest znaleźć pokarm . W lasach możemy znaleźć paśniki. Przynosząc tam siano możemy dać pokarm jeleniom sarnom i dzikom.

5 Zasada.2. Nie hałasuj!!!!!!!!!! To ważna zasada zwierzęta są bardzo płochliwe, nawet słaby krzyk może spowodować tragedię, przestraszony jeleń uciekając może wpaść pod samochód. W lesie nie wolno krzyczeć ponieważ można spłoszyć bardzo rzadkie gatunki zwierząt, one też denerwują się jak człowiek. Szaleć można w innych miejscach, np . na sali gimnastycznej. Krzycząc można nie usłyszeć pięknego śpiewu ptaków. Rozprasza to również innych. Tutaj jesteś gościem, więc zachowuj się jak gość.

6 Zasada.3 Nigdy nie rozpalaj ognisk!!!!
Rozpalać ognisk nie wolno w lesie ponieważ przede wszystkim można wywołać pożar i trzeba angażować w to innych ludzi , niszczy się naturę, która jest piękna sama w sobie.

7 Przestrzegając tych zasad możesz zostać przyjacielem lasu.


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google