Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu?"— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu?

2 JELEŃ Jelenie jako roślinożercy regulują przyrost roślin w ekosystemie lasów. Podobnie jak łosie niszczą stare drzewa swoimi rogami, przyczyniając się do ich zamierania. Jelenie wywierają wpływ na środowisko poprzez eliminowanie roślin preferowanych jako pokarm i zwiększenie roli roślin pomijanych jako żer. W warunkach niewielkiego zagęszczenia wywierają one stabilizujący wpływ na ekosystem leśny zwiększając jego wydajność i zróżnicowanie.

3 SARNA Sarny potrafią przystosować się do środowiska, w którym mieszkają. Sprawia to, że mogą żyć w każdym większym lesie. Tak samo jak jeleń potrafią stabilizować ekosystem Swoim ubarwieniem upiększają las.

4 Bóbr Bóbr jest przyjacielem lasu, ponieważ tworzy wiele dzieł wykonanych metodą naturalną – wznosi tamy, żeremia i ścina drzewa, przez co powiększa powierzchnię podmokłych lasów i tym samym przyczynia się do wzrostu bioróżnorodności środowiska. Poprzez budowanie tam, podnosi poziom wód powierzchniowych, co jest korzystne dla gleby w czasie suszy, a dla lasu zmniejsza ryzyko wystąpienia pożaru.

5 Mrówki Mrówki to niesamowite zwierzęta żyjące w nawet milionowej społeczności. Są bardzo pracowite i wbrew pozorom potrafią unieść ciężar kilkakrotnie razy większy niż same ważą. Rozkładają one szczątki roślin i zwierząt. Dzięki temu, pierwiastki potrzebne do życia innych organizmów, trafiają z powrotem do gleby.

6 Dzięcioł Dzięcioł to mądry ptak, który „leczy” drzewa. To dzięki niemu, te stare, spróchniałe organizmy mają szansę ocalenia. Dzięcioł drążąc dziurę w drzewie, wyszukuje insekty, które niszą je od środka, a następnie zjada je. Ptak ten jest bardzo potrzebny w ekosystemie lasu.

7 Leśniczy Nie tylko zwierzęta przyczyniają się do ochrony lasu, ale także i człowiek. Jednym z najbardziej troszczących się o las ludzi, jest Pan Leśniczy. Jego obowiązkiem jest dbanie o dobro lasu i żyjących w nim zwierząt. Las bardzo wiele mu zawdzięcza.

8 Spis treści 1. Strona tytułowa 2. Jeleń
3. Sarna 4. Bóbr 5. Mrówki 5. Dzięcioł 7. Leśniczy 8. Spis treści 9. Zakończenie

9 A więc… Na dziś to koniec. Mam nadzieję, że spodobała się Państwu moja prezentacja. Pamiętajmy, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne, zarówno na co dzień jak i od święta Wykonała: Julia Osowska


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google