Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu?"— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu?
Przygotowała Zofia Landowska

2 Kto w mojej ocenie jest przyjacielem lasu?
Według mnie przyjacielem lasu jest każdy człowiek, który dba o las.

3 Leśnicy i pracownicy Lasów Państwowych
Na pierwszym miejscu przyjaciółmi lasu są leśnicy, pracownicy przedsiębiorstwa Lasy Państwowe. Swoją codzienną pracą dbają o zachowanie i rozwój naszego dziedzictwa narodowego. Polska jest jednym z niewielu krajów na świecie, w którym lasy są własnością wszystkich obywateli, a leśnicy opiekują się nimi w naszym imieniu.

4 Pedagodzy i nauczyciele
Na drugim miejscu są pedagodzy i nauczyciele, którzy poprzez edukację przyrodniczą uczą szacunku do przyrody, właściwego traktowania jej oraz odpowiedzialności za nią. Dbanie o środowisko naturalne jest w dzisiejszych czasach wyrazem nowoczesnego patriotyzmu.

5 Rodzice i wychowawcy Na trzecim miejscu postawiła bym rodziców i wychowawców. To oni pokazują nam, że dzięki lasowi mamy świeże powietrze, piękne krajobrazy, czyste wody, siedliska zwierząt i miejsca do relaksu i odpoczynku.

6 Każdy z nas Każdy z nas, który będąc w lesie szanuje jego prawa, dba o jego spokój i czystość oraz chroni jego naturalnych mieszkańców. Wszyscy młodzi ludzie, którzy poznają polską przyrodę, zachwycają się jej pięknem i bogactwem krajobrazowym oraz propagują jej ochronę, mogą nazywać się przyjaciółmi lasu.

7 Różne organizacje Przyjaciółmi lasu są oczywiście różne organizacje zrzeszające osoby, dla których sprawy naturalnego środowiska są ważne i poświęcają im swój wolny czas.

8 Dziękuję za uwagę

9 Bibliografia Google grafika Internet


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google