Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przygotowała Julia Senator Klasa 6 c PSP nr 2 Grójec

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przygotowała Julia Senator Klasa 6 c PSP nr 2 Grójec"— Zapis prezentacji:

1 Przygotowała Julia Senator Klasa 6 c PSP nr 2 Grójec
„PRZYJACIEL LASU” Przygotowała Julia Senator Klasa 6 c PSP nr 2 Grójec

2 Kto jest przyjacielem lasu?
Każdy, kto o lesie wie wiele, jest jego dobrym przyjacielem. Poznawaj zatem reguły tam panujące, o mieszkańcach i dbaniu o dobro lasu mówiące !

3 Przyjacielem lasu jest każdy kto:
Dba o czystość lasu, nie zaśmieca go, Pamięta o tym, że pozostawione w lesie szkło może wywołać pożar, Nie płoszy zwierząt i dokarmia je, Nie zbliża się do dzikich zwierząt, Szanuje i chroni roślinność, Zachowuje spokój, nie hałasuje, Nie porusza się po lesie środkami transportu, które wydzielają spaliny, Nie biwakuje w lesie!

4 Dbanie o czystość lasu Przyjaciel dba o czystość lasu, gdy:
nie śmieci, nie wylewa nieczystości, zabiera ze sobą nieczystości pozosta - wione przez innych i segreguje je, nie wynosi do lasu odpadów z domu, nie biwakuje w lesie, nie pozostawia po sobie żadnych przedmiotów, np.: szkła, które może wywołać pożar, nie pali ogniska !

5

6 Leśne zwierzęta Las to dom dla wielu zwierząt. Mieszkają tu: dziki, borsuki, wiewiórki, lisy, niedźwiedzie, dzięcioły, sowy, jelenie, sarny, wilki oraz wiele innych zwierząt. Dobry przyjaciel mieszkańców lasu nie powinien zbliżać się do dzikich zwierząt, ale one potrzebują pomocy od człowieka, szczególnie w okresie zimy. Leśnicy zostawiają siano w specjalnych żłobach.

7 Przyjaciel nie płoszy zwierząt!!!
Wizyta w lesie to dla nas relaks, ale dla zwierząt może być szokiem. Dlatego zachowajmy ciszę, aby ich nie płoszyć i niepokoić!

8 Szanowanie roślinności
W lesie występuje wiele gatunków drzew, porostów, krzewów i grzybów np.: sosny, dęby, gajnik lśniący, borowik, które są narażone na szkody wyrządzone przez człowieka (złamania). Przyjaciel nie łamie gałęzi, nie niszczy drzewostanu, poszycia, gniazd, kryjówek zwierząt, lęgowisk, mrowisk!

9 Nie wolno samemu ścinać drzew i wywozić drewna z lasu!
Nie wolno poruszać się środkami transportu po lesie, bo wydzielają szkodliwe spaliny! Nie wolno samemu ścinać drzew i wywozić drewna z lasu!

10


Pobierz ppt "Przygotowała Julia Senator Klasa 6 c PSP nr 2 Grójec"

Podobne prezentacje


Reklamy Google