Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu? „Las ci daje ramiona człowieku zagubiony, jak tonącego ratownik z czarnej wyciąga toni.”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu? „Las ci daje ramiona człowieku zagubiony, jak tonącego ratownik z czarnej wyciąga toni.”"— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu? „Las ci daje ramiona człowieku zagubiony, jak tonącego ratownik z czarnej wyciąga toni.”

2 Przyjacielem lasu jesteśmy my uczniowie, którzy na co dzień uczymy się o lesie i szanujemy go Wchodz ą c do tego magicznego miejsca jakim jest las, powinni ś my uszanowa ć jego naturalne pi ę kno i wszystko to co w nim ż yje. Niestety ludzie zapominaj ą o zasadach i ł ami ą wszelkie prawa przyrody. Przebywaj ą c w lesie musimy pami ę ta ć, ż e to my jeste ś my go ść mi i powinni ś my zachowa ć to miejsce takim jakie zastali ś my. Nie wolno nam wyrzuca ć ś mieci, wyrywa ć krzewów, drzewek czy p ł oszy ć ż yj ą ce w nim zwierz ę ta. Las jest ś wi ę tym miejscem, które ma ogromny wp ł yw na nasze samopoczucie i zdrowie. Dlatego je ś li postanowili ś my w nim sp ę dzi ć wolny czas to powinni ś my wiedzie ć jak post ę powa ć ż eby to urokliwe ś rodowisko nie ucierpia ł o.

3 Zosta ń my przyjació ł mi lasu i dostosujmy si ę do kilku prostych zasad dzi ę ki, którym pozostaniemy w odwiecznej harmonii cz ł owieka z natur ą. Zasady opracowali uczniowie kl. II wraz z wychowawczyni ą.

4 Przyjacielem lasu jest ktoś kto:  1.Pomaga zwierzętom i chroni je. Nasi uczniowie dokarmiają ptaki i pomogli wiewiórce która wypadła z gniazda

5  2.Nie wyrzuca śmieci do lasu Uczniowie kl. VI podczas sprzątania lasu i źródełek rzeki Wyżnica

6  3.Nie zrywa roślin chronionych 4.Nie poluje na zwierzęta Zbierając makulaturę od kilku lat na pewno uratowaliśmy niejedno drzewo!!!

7  5.Nie pali ognisk w lesie 6.Dba o zagrożone gatunki Szmaciak którego spotkaliśmy na rajdzie w lesie

8 Niewątpliwie przyjacielem lasu jest leśniczy. Do jego zadań należy całokształt spraw związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej, za którą ponosi pełną odpowiedzialność. A spraw tych jest niemało. Leśnicy wybierają ten zawód z potrzeby serca i z chęci obcowania z przyrodą, z ciszą... Uczennice kl. VI przeprowadziły także wywiad z leśniczym pochodzącym z naszej miejscowości panem MARKIEM KOWALIKIEM. Jedno z pytań brzmiało: W jaki jeszcze sposób my dzieci – uczniowie możemy pomóc w ochronie i ratowaniu lasów? Wasza pomoc jest nieoceniona dlatego : - pomagajcie nam leśnikom sprzątać las - zbierajcie makulaturę bo 1 tona to 17 niewyciętych drzew - segregujcie śmieci w waszych domach by je nie spalać w waszych piecach - na wycieczkę do lasu z waszymi rodzicami wybierzcie się rowerem zamiast samochodem - pamiętajcie o właściwym zachowaniu w lesie - zapraszam was także was do wiosennych odnowień lasu tzn. nasadzeń Sadzimy drzewa

9 Uczniowie kl. III mieli za zadanie zaprojektować odznakę dla leśnika. Powstały naprawdę ciekawe prace, które wyeksponowaliśmy na tablicy na korytarzu szkolnym. Projekty nie są ze złota, srebra ani nawet z brązu. Są z czystego serca i wdzięczności dla ich pracy W tym samym czasie powstały bardzo ciekawe i ładne prace plastyczne o ochronie lasu.

10 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ !!! Opracowała: Justyna Romańska kl. VI Szkoła Podstawowa im Marii Konopnickiej w Słodkowie Trzecim Przyjaciółmi lasu są także zwierzęta: Mrówki oczyszczające ziemię nazywane sanitariuszami lasu Dzięcioły zjadające szkodniki Ptaki rozsiewające nasiona Dziki mieszające ściółkę


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu? „Las ci daje ramiona człowieku zagubiony, jak tonącego ratownik z czarnej wyciąga toni.”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google