Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

25. Tworzenie dobra wspólnego chrześcijańskim obowiązkiem Dobro wspólne zakłada poszanowanie osoby ludzkiej domaga się dobrobytu społecznego i rozwoju.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "25. Tworzenie dobra wspólnego chrześcijańskim obowiązkiem Dobro wspólne zakłada poszanowanie osoby ludzkiej domaga się dobrobytu społecznego i rozwoju."— Zapis prezentacji:

1 25. Tworzenie dobra wspólnego chrześcijańskim obowiązkiem Dobro wspólne zakłada poszanowanie osoby ludzkiej domaga się dobrobytu społecznego i rozwoju społeczności

2 25. Tworzenie dobra wspólnego chrześcijańskim obowiązkiem „Człowiek, używając (…) dóbr, powinien uważać rzeczy zewnętrzne, które posiada, nie tylko za własne, ale za wspólne w tym znaczeniu, by nie tylko jemu, ale i innym przynosiły pożytek. Posiadanie jakiegoś dobra czyni jego posiadacza zarządcą Opatrzności; powinien pomnażać i rozdzielać jego owoce innym, a przede wszystkim swoim bliskim”. (Katechizm Kościoła katolickiego, 2404)

3 25. Tworzenie dobra wspólnego chrześcijańskim obowiązkiem Co składa się na dobro wspólne rodziny? Jak możesz troszczyć się o dobro wspólne w twojej rodzinie? trwałość miłość jedność wzajemny szacunek poczucie bezpieczeństwa dobra materialne włączyć się w przygotowywanie uroczystości rodzinnych szanować dobra zdobyte przez rodziców rozsądnie dysponować kieszonkowym wypełniać obowiązki na rzecz rodziny podejmować prace na rzecz zdobycia środków potrzebnych na własne potrzeby, odciążając rodziców (np. praca podczas wakacji) być odpowiedzialnym za młodsze rodzeństwo przyczyniać się do budowania atmosfery pokoju i miłości w rodzinie


Pobierz ppt "25. Tworzenie dobra wspólnego chrześcijańskim obowiązkiem Dobro wspólne zakłada poszanowanie osoby ludzkiej domaga się dobrobytu społecznego i rozwoju."

Podobne prezentacje


Reklamy Google