Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Rodzina chrześcijańska jest wezwana

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Rodzina chrześcijańska jest wezwana"— Zapis prezentacji:

1 „Rodzina chrześcijańska jest wezwana
do uczestnictwa w modlitwie i ofierze Chrystusa. Codzienna modlitwa i czytanie słowa Bożego umacniają w niej miłość” (KKK 2205).

2 wprowadzeniem do życia społecznego” (KKK 2207).
„Rodzina jest wspólnotą, w której od dzieciństwa można nauczyć się wartości moralnych, zacząć czcić Boga i dobrze używać wolności. Życie rodzinne jest wprowadzeniem do życia społecznego” (KKK 2207).

3 Rodzina chrześcijańska jest powołana do udziału w posłannictwie Kościoła jako wspólnota życia i miłości. To posłannictwo rodzina realizuje jako: 1. wspólnota wierząca i ewangelizująca, 2. wspólnota w dialogu z Bogiem, 3. wspólnota w służbie człowiekowi. (por. Familiaris Consortio, 50)

4 Drodzy rodzice, musicie czynić wszystko, aby Bóg był obecny i czczony w waszych rodzinach. Nie zapominajcie o wspólnej codziennej modlitwie, zwłaszcza wieczornej; o świętowaniu niedzieli i uczestniczeniu we Mszy Świętej niedzielnej. Zachowujcie religijne zwyczaje i pielęgnujcie tradycję chrześcijańską, uczcie wasze dzieci szacunku dla każdego człowieka (por. Jan Paweł II, Homilia, Łowicz 1999 r.).


Pobierz ppt "„Rodzina chrześcijańska jest wezwana"

Podobne prezentacje


Reklamy Google