Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasz umiłowany Jezu Chryste! Błogosław nas, Twoją łaską, pomóż nam, abyśmy wykonywali nasze postanowienia, dobrze uczyli się i tym przynosili Tobie większą

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasz umiłowany Jezu Chryste! Błogosław nas, Twoją łaską, pomóż nam, abyśmy wykonywali nasze postanowienia, dobrze uczyli się i tym przynosili Tobie większą"— Zapis prezentacji:

1 Nasz umiłowany Jezu Chryste! Błogosław nas, Twoją łaską, pomóż nam, abyśmy wykonywali nasze postanowienia, dobrze uczyli się i tym przynosili Tobie większą chwałę, a rodzicom pocieszenie, a sobie tak dla duszy, jak i dla ciała, pożytek. Amen.

2 Temat dzisiejszej katechezy brzmi: Po owocu poznaje się każde drzewo. Każdy z nas wie, co to jest owoc w dosłownym rozumieniu. Ale tym słowem można określić również i ludzkie działanie. Jak dobrze wiemy, czyny te są różne, czyli dobre i złe. Dzisiaj zajmiemy się dobrymi czynami człowieka. Temat dzisiejszej katechezy brzmi: Po owocu poznaje się każde drzewo. Każdy z nas wie, co to jest owoc w dosłownym rozumieniu. Ale tym słowem można określić również i ludzkie działanie. Jak dobrze wiemy, czyny te są różne, czyli dobre i złe. Dzisiaj zajmiemy się dobrymi czynami człowieka.

3 Czynić dobro nie tylko troszczymy się o własne zbawienie, ale też prowadzimy innych do Boga. Żeby człowiek swoim życiem mógł wydać dobre owoce, musi przyjść mu z pomocą Jezus Chrystus. Człowiek nie może niczego sam z siebie uczynić! Chrystus jest źródłem wszelkiego działania. Dlatego dobre owoce, możemy przynieść tylko wtedy, kiedy trwamy w jedności z Nim.

4 Wszystko co wiecie o tych dwóch ludziach?

5 Co dobrego można uczynić choremu?

6 Jaką postawę ojca przedstawia to zdjęcie?

7 UCZYNKI MILOSIERNE WZGLĘDEM CIAŁA UCZYNKI MILOSIERNE WZGLĘDEM DUSZY 1. Łaknących nakarmić. 2. Pragnących napoić. 3. Nagich przyodziać. 4. Podróżnych w dom przyjąć. 5. Więźniów odwiedzać. 6. Chorych nawiedzać. 7. Umarłych pochować. 1. Grzesznych upominać. 2. Nieumiejętnych pouczać 3. Wątpiącym dobrze radzić. 4. Strapionych pocieszać. 5. Krzywdy cierpliwie znosić. 6. Urazy chętnie darować. 7. Modlić się za żywych i umarłych.

8 1. Napisz, jakie dobre owoce mógłbyś przynieść swoim życiem. 2. Kim była (jest) osoba, która dzięki swojej chrześcijańskiej postawie, skierowoła twój wzrok na Chrystusa i sprawy duchowe? 3. Opiszcie w kilku zdaniach, jakie dobre owoce przyniósł pontyfikat Jana Pawła II.

9 Dziękujemy Ci, Boże, za wszystko, co nam dajesz, za to, że możemy się tu spotykać. Dziękujemy również za niezmierzoną ilość łask, którymi nas obdarowujesz Przez Chrystusa Pana naszego. Amen. Dziękujemy Ci, Boże, za wszystko, co nam dajesz, za to, że możemy się tu spotykać. Dziękujemy również za niezmierzoną ilość łask, którymi nas obdarowujesz Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.


Pobierz ppt "Nasz umiłowany Jezu Chryste! Błogosław nas, Twoją łaską, pomóż nam, abyśmy wykonywali nasze postanowienia, dobrze uczyli się i tym przynosili Tobie większą"

Podobne prezentacje


Reklamy Google