Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzień Bezpiecznego Internetu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzień Bezpiecznego Internetu"— Zapis prezentacji:

1 Dzień Bezpiecznego Internetu

2 Co nas atakuje!

3 Internet stał się nieodłącznym elementem zabawy, nauki i pracy.
Coraz większa liczba dzieci zaczyna korzystać z Internetu coraz wcześniej i robi to coraz dłużej – Internet stał się nieodłącznym elementem zabawy, nauki i pracy.

4 INTERNET TO SKRÓT OD ANGIELSKIEGO SŁOWA INTER-NETWORK, MÓWIĄC DOSŁOWNIE MIĘDZY-SIEĆ
W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych.

5 Z@grożenia Chron swoje dziecko!
Czy na pewno jesteśmy bezpieczni w internecie ???

6 Uwaga! Wirus! Nie rozsyłaj łańcuszków dalej. Czy na pewno chcesz, aby sieć zamieniła się w wielkie śmietnisko? W sieci krąży coraz więcej wirusów, które mogą uszkodzić komputer. Czy masz zainstalowane oprogramowanie antywirusowe? Jeżeli nie, porozmawiaj o tym z rodzicami. Wybierzcie wspólnie i zainstalujcie odpowiedni program. Uważaj na e od nieznanych Ci osób. Nigdy nie otwieraj podejrzanych załączników i nie korzystaj z linków przesłanych przez obcą osobę! Mogą na przykład zawierać wirusy. Najlepiej od razu kasuj e od nieznajomych.

7 Uzależnienie od komputera
Uważaj, aby nie wpaść w sidła sieci. Zbyt długie korzystanie z komputera może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i pogorszyć kontakty z kolegami. Nie spędzaj całego wolnego czasu przy komputerze. Ustal sobie limit czasu, który poświęcasz komputerowi, i staraj się go nie przekraczać. Pamiętaj, że poza wirtualnym światem Internetu toczy się normalne życie. Nie zaniedbuj szkoły i kolegów, staraj się spędzać z nimi dużo czasu. Rozwijaj swoje zainteresowania także poza siecią.

8 OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
pozyskiwanie danych osobowych bez wiedzy użytkownika: . wysyłanie niezamówionych informacji handlowych tzn. spamów; podejmowanie transakcji finansowych (zakupy on-line) przez dzieci;

9

10 Kilka wskazówek jak bezpiecznie korzystać z Internetu:
Oprogramowanie zabezpieczające powinno być zawsze uruchomione i aktualne, zwłaszcza gdy używa się laptopa w niechronionej sieci bezprzewodowej na lotniskach, w kawiarniach i w innych miejscach publicznych. Należy zainstalować oprogramowanie, które zapewni ochronę podczas poruszania się w Internecie lub pobierania plików bezpośrednio do komputera. Oprogramowanie zabezpieczające przed zagrożeniami z sieci powinno zapewniać ochronę poczty elektronicznej, sieci równorzędnych i wszystkich aplikacji dla użytkowników indywidualnych oraz generować w czasie rzeczywistym ostrzeżenia dotyczące ruchu przychodzącego i wychodzącego.


Pobierz ppt "Dzień Bezpiecznego Internetu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google