Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

B EZPIECZNY I NTERNET 2011 Autor: Paulina Spychalska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "B EZPIECZNY I NTERNET 2011 Autor: Paulina Spychalska."— Zapis prezentacji:

1 B EZPIECZNY I NTERNET 2011 Autor: Paulina Spychalska

2 N IE BĄDŹ NAIWNY NIE PODAWAJ SWOICH DANYCH PERSONALNYCH Aby uniknąć niespodziewanych gości na swoim Profilu internetowym lub niekorzystnych dla ciebie sytuacji posługuj się tak zwanym Nickiem czyli internetową ksywką lub pseudonimem. Pod żadnym pozorem nie podawaj Swojego prawdziwego Nazwiska

3 B ĄDŹ PEWNY NIE PODAWAJ NIEZNANYM OSOBOM SWOICH DANYCH PERSONALNYCH Nigdy nie podawaj osobom poznanym w sieci swojego adresu i numeru telefonu bo nie masz pewności z kim naprawdę rozmawiasz.

4 N A PEWNO NA TYLE TĄ OSOBĘ ZNASZ Nigdy nie wysyłaj swoich zdjęć nieznajomym, ponieważ nie wiesz jakie oni mają zamiary.

5 P OWSTRZYMAJ SIĘ Jeśli otrzymałeś wiadomość która jest wulgarna lub niepokojąca nie odpowiadaj na nią. Pokaż ją swoim rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej.

6 L EPIEJ SPRAWDŹ Internet to skarbnica wiedzy, ale pamiętaj że nie wszystkie informacje, które w nim znajdziesz muszą być prawdziwe. Zawsze sprawdzaj ich wiarygodność!!!

7 W ŁAŚCIWE POSTĘPOWANIE Szanuj innych użytkowników Internetu. Traktuj ich tak, jak chcesz żeby oni traktowali Ciebie.

8 U WAŻAJ NA SIEBIE Spotkania z osobami poznanymi w sieci mogą być niebezpieczne! Jeśli planujesz spotkanie z internetowym znajomym pamiętaj, żeby zawsze skonsultować to z rodzicami. Na takie spotkania chodź zawsze z zaufaną osobą dorosłą.

9 N IKOMU NIE ZDRADZAJ Pamiętaj, że hasła są tajne i nie powinno się ich podawać nikomu. Dbaj o swoje hasło jak o największą tajemnice. Pamiętaj aby było ono trudne do zgadnięcia.

10 S KONTAKTUJ SIĘ Z SPRZEDAWCĄ Jeśli chcesz coś kupić przez Internet, zawsze skonsultuj to z rodzicami.

11 W IRUS MOŻE BYĆ WSZĘDZIE Uważaj na e otrzymane od osób nieznajomych. Nigdy nie otwieraj podejrzanych załączników, gdyż mogą one zawierać wirusy.


Pobierz ppt "B EZPIECZNY I NTERNET 2011 Autor: Paulina Spychalska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google