Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kodeks bezpiecznego internauty

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kodeks bezpiecznego internauty"— Zapis prezentacji:

1 Kodeks bezpiecznego internauty

2 Kilka zasad, jak czuć się bezpiecznym w korzystaniu z Internetu:

3 Zasada 1 Nigdy nie podawaj w Internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Posługuj się nickiem, czyli pseudonimem, internetową ksywką .

4 Zasada 2 Nigdy nie podawaj osobom poznanym w Internecie swoich danych osobowych i innych tego typu informacji. Nie możesz mieć pewności, z kim naprawdę rozmawiasz!

5 Zasada 3 Jeżeli Twój komputer jest podłączony do Internetu, musisz mieć zainstalowany odpowiedni program antywirusowy. Powinieneś również zaopatrzyć się w Firewall (tzn. ściana ogniowa). Pamiętaj o aktualizacji wymienionych programów, bo tylko wtedy Twój komputer będzie w pełni zabezpieczony przed atakiem wirusów i hakerów.

6 Zasada 4 Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć. Nie wiesz, do kogo one naprawdę trafią.

7 Zasada 5 W sytuacji kiedy ktoś lub coś Cię w Internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie opowiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej. Możesz w takiej sytuacji skontaktować się z helpline.org.pl czyli ze specjalistami do spraw bezpieczeństwa w Internecie, dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 100 100

8 Zasada 6 Uważaj, aby nie wpaść w sidła sieci. Zbyt długie korzystanie z komputera może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i pogorszyć kontakty z kolegami.

9 Zasada 7 Jeżeli chcesz coś kupić w Internecie, zawsze skonsultuj to z rodzicami. Nigdy nie podawaj numeru karty kredytowej i nie wypełniaj internetowych formularzy bez wiedzy i zgody rodziców.

10 Internet to źródło wiedzy i zabawy ale może być niebezpieczny!
ZAPAMIĘTAJ ! Internet to źródło wiedzy i zabawy ale może być niebezpieczny! Prezentację opracował Karol Górnicki Kl. 6b


Pobierz ppt "Kodeks bezpiecznego internauty"

Podobne prezentacje


Reklamy Google