Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BEZPIECZNY INTERNET.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BEZPIECZNY INTERNET."— Zapis prezentacji:

1 BEZPIECZNY INTERNET

2 Bezpieczeństwo w Internecie i urządzeniach mobilnych

3 Dzień Bezpiecznego Internetu
11 lutego w ponad 100 krajach na świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Tegoroczne hasło przewodnie „Razem tworzymy lepszy Internet” zwraca uwagę internautów na pozytywne aspekty korzystania z sieci i ich udział w tworzeniu wirtualnego świata. W Polsce po raz dziesiąty obchody organizuje Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

4 DBI 2014

5 Dekalog Cyfrowego Obywatela

6 Kilka zasad, jak czuć się bezpiecznym w korzystaniu z Internetu:
Nigdy nie podawaj w Internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska. Posługuj się nickiem, czyli pseudonimem, internetową ksywką. Nigdy nie podawaj osobom poznanym w Internecie swoich danych osobowych i innych tego typu informacji. Nie możesz mieć pewności, z kim naprawdę rozmawiasz! Internet to skarbnica wiedzy, ale pamiętaj, że nie wszystkie informacje, które w nim znajdziesz muszą być prawdziwe! Staraj się zawsze sprawdzić wiarygodność informacji. Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć. Nie wiesz, do kogo one naprawdę trafią.

7 Szkodliwe treści Rodzaje szkodliwych treści w sieci: *pornografia,
*przemoc, *wulgarność, *rasizm i ksenofobia, *sekty i inne formy psychomanipulacji, *używki, *broń i hazard.

8 W Sieci krąży coraz więcej wirusów, które mogą uszkodzić komputer
W Sieci krąży coraz więcej wirusów, które mogą uszkodzić komputer. Dlatego koniecznie zainstaluj oprogramowanie antywirusowe.

9 Aukcje on - line Serwisy aukcyjne dbają o to, aby kupowanie i sprzedawanie było proste i szybkie. Niestety wraz ze wzrostem zainteresowania handlem internetowym, pojawili się także oszuści, którzy za pośrednictwem sieci szukają swoich ofiar.

10 Czaty Czat (z angielskiego chat – pogawędka), to mechanizm umożliwiający porozumiewanie się między sobą osobom korzystającym z Internetu.

11 Groźby i nękanie Coraz więcej osób, zwłaszcza dzieci, pada ofiarą nękania, zastraszania i gróźb w Internecie i za pośrednictwem telefonów komórkowych. W literaturze fachowej zjawisko to nazwano cyberprzemocą.

12 Jeśli ucierpisz cyberprzemocy:
nie odpowiadaj na zaczepki – to uchroni Cię przed eskalacją wymierzonych w Ciebie działań, nie kasuj wiadomości, jakie dostajesz – mogą okazać się jedynym dowodem w sprawie, skonsultuj się z prawnikiem – pomoże Ci ocenić, czy doszło do przestępstwa i jakie działania prawne można w tej sytuacji podjąć

13 Uzależnienie od sieci Uzależnienie to nabyta silna potrzeba wykonywania jakiejś czynności lub zażywania jakiejś substancji. Zależność psychiczna to stan, w którym osoba dotknięta tą chorobą nie jest w stanie bez pomocy z zewnątrz przerwać określonych zachowań.

14 Rozpowszechnienie Internetu na świecie

15 Możesz liczyć na pomoc Helpline.org.pl
Zadzwoń pod numer: ; Porozmawiaj on-line: LiveChat; Wyślij

16

17 Dziękuję za uwagę! Wykonała: Weronika Niegowska IV C


Pobierz ppt "BEZPIECZNY INTERNET."

Podobne prezentacje


Reklamy Google