Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nigdy nie podawaj poznanym osobom w internecie swojego adresu domowego, numeru telefonu itp. Nigdy nie wiesz z kim tak naprawdę rozmawiasz!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nigdy nie podawaj poznanym osobom w internecie swojego adresu domowego, numeru telefonu itp. Nigdy nie wiesz z kim tak naprawdę rozmawiasz!"— Zapis prezentacji:

1

2 Nigdy nie podawaj poznanym osobom w internecie swojego adresu domowego, numeru telefonu itp. Nigdy nie wiesz z kim tak naprawdę rozmawiasz!

3 Nigdy nie wysyłaj nieznajomemu swoich zdjęć. Nie wiesz do kogo naprawdę trafią!

4 Szanuj prawo własności sieci. Jeśli posługujesz się materiałami znalezionymi w Internecie, zawsze podawaj źródło ich pochodzenia.

5 Nie spędzaj całego wolnego czasu przy komputerze. Ustal sobie jakiś limit czasu, który poświęcasz komputerowi i staraj się go przestrzegać.

6 Jeśli Twoi rodzice nie potrafią korzystać z internetu, zostań ich nauczycielem. Pokaż im, jak proste jest surfowanie po sieci.

7 Pamiętaj, że hasła są tajne i nie powinno się ich nikomu podawać. Traktuj je jak największą tajemnicę.

8 Jeżeli chcesz coś kupić w sieci, najpierw skonsultuj się z rodzicami.

9 Nigdy nie podawaj w internecie swojego własnego imienia i nazwiska. Posługuj się nickiem.

10 W sieci krąży wiele wirusów, dlatego koniecznie zainstaluj oprogramowanie antywirusowe.

11 Jeżeli dostaniesz wulgarną wiadomość od obcej osoby - nie odpowiadaj na nią.

12 Netografia: www.sieciaki.pl www.dbi.pl www.dbi.pl www.dzieckowsieci.pl Autorka prezentacji: Olga klasa VI Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie


Pobierz ppt "Nigdy nie podawaj poznanym osobom w internecie swojego adresu domowego, numeru telefonu itp. Nigdy nie wiesz z kim tak naprawdę rozmawiasz!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google