Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zasady bezpieczeństwa w sieci. Nie ufaj osobie poznanej przez Internet. Nie ufaj osobie poznanej przez Internet. O Nigdy nie możesz być pewien, kim ona.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zasady bezpieczeństwa w sieci. Nie ufaj osobie poznanej przez Internet. Nie ufaj osobie poznanej przez Internet. O Nigdy nie możesz być pewien, kim ona."— Zapis prezentacji:

1 Zasady bezpieczeństwa w sieci

2 Nie ufaj osobie poznanej przez Internet. Nie ufaj osobie poznanej przez Internet. O Nigdy nie możesz być pewien, kim ona naprawdę jest. Mówi, że ma 8 lat, ale może mieć 40!

3 Gdy coś Cię przestraszy lub zaniepokoi, wyłącz monitor i powiedz o tym dorosłemu. O Powiedz też, jeśli szukając informacji, trafiłeś na stronę, która namawia do nienawiści lub do czegoś dziwnego.

4 Wymyśl sobie jakiś fajny nick, czyli internetowy pseudonim. O Nie podawaj w nim daty urodzenia ani wieku. Wykorzystaj imię bohatera ulubionego filmu lub słowo z piosenki. Użyj swojej fantazji. Na pewno wymyślisz coś ciekawego!

5 Pomyśl kilka razy, zanim wyślesz wiadomość, e-mail czy sms-a. Kiedy kliknieszWYŚLIJ - nie można już tego cofnąć.

6 Nie dokuczaj innym. Nie dokuczaj innym. O Pamiętaj, że w Internecie obowiązuje zasada nieużywania brzydkich słów. O Traktuj innych tak, jakbyś chciał, żeby Ciebie traktowano.

7 Dbaj o swoje hasło jak o największą tajemnicę. O Wymyśl takie, które będzie trudne do odgadnięcia. O Niech to nie będzie Twoje imię ani imię najlepszej przyjaciółki.

8 Zabezpiecz komputer Nie klikaj na linki podesłane przez obcą osobę – mogą Ci zawirusować komputer! U ż ywaj programu antywirusowego. Nie otwieraj e-maili od nieznajomych.

9 Szanuj prawo własności w Sieci Zawsze podawaj źródło pochodzenia materiałów znalezionych w Internecie. O Zawsze podawaj źródło pochodzenia materiałów znalezionych w Internecie. Źródło: http://www.helpline.org.pl

10 Internet O Dzięki różnorodności zastosowań oraz możliwościom, jakie daje Internet może on być doskonałym narzędziem do zabawy, rozrywki, nauki i rozwijania zainteresowań. Korzystajmy z niego rozsądnie i BĄDŹMY BEZPIECZNI !

11 Dziękuję za obejrzenie mojej prezentacji. Źródło: http://www.helpline.org.pl


Pobierz ppt "Zasady bezpieczeństwa w sieci. Nie ufaj osobie poznanej przez Internet. Nie ufaj osobie poznanej przez Internet. O Nigdy nie możesz być pewien, kim ona."

Podobne prezentacje


Reklamy Google