Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NAUCZANIE DWUJĘZYCZNE. Nauczanie dwujęzyczne: w klasie medyczno – przyrodniczej w klasie interdyscyplinarnej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NAUCZANIE DWUJĘZYCZNE. Nauczanie dwujęzyczne: w klasie medyczno – przyrodniczej w klasie interdyscyplinarnej."— Zapis prezentacji:

1 NAUCZANIE DWUJĘZYCZNE

2 Nauczanie dwujęzyczne: w klasie medyczno – przyrodniczej w klasie interdyscyplinarnej

3 Jest to nauczanie minimum dwóch przedmiotów ogólnokształcących w języku polskim i angielskim (wybrane treści). Czym jest „nauczanie dwujęzyczne”? Nauczanie dwujęzyczne prowadzi do poszerzenia wiedzy uczniów na temat realiów życia współczesnego krajów angielskiego obszaru językowego oraz wzbogacenia ich wiedzy o kulturze i historii tych krajów.

4 „Nauczanie dwujęzyczne pozwala na stosowanie języka obcego w szerokim zakresie oraz jako narzędzia do poznawania wiedzy z innych przedmiotów. Daje także dodatkowy atut, jakim jest kontynuacja studiów w języku obcym w Polsce, czy na świecie.” Marek Nocuła, przewodniczący Ogólnopolskiego Stowarzyszania Dwujęzyczności Bilinguis, dyrektor XLVI LO im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie, w którym jest klasa dwujęzyczna z językiem niemieckim.

5 Jakie są zalety dwujęzyczności? Dwujęzyczność : buduje pewność siebie poprzez wiedzę i zrozumienie, rozwija zdolności komunikacyjne, zainteresowania, poszerza wiedzę i horyzonty, pozwala poznać przedmiot z innej perspektywy, zapewnia częsty kontakt z językiem, nie wymaga dodatkowych zajęć uzupełniających, bazuje na tym, co potrafią uczniowie, wprowadza różnorodność, rozwija motywację i chęci do nauki, eliminuje kompleksy !!!

6 w klasie medyczno – przyrodniczej w klasie interdyscyplinarnej Liczba godzin języka angielskiego w tygodniu: 8 – 9 godz./tydz. 6 – 7 godz./tydz.

7 Thank you! Ewa Sławska Obejrzyj filmy o nauczaniu dwujęzycznym http://www.youtube.com/watch?v=8PJz3TQUf7c http://www.edunews.pl/system-edukacji/szkoly/368-zalety-nauczania- dwujezycznego-w-szkole


Pobierz ppt "NAUCZANIE DWUJĘZYCZNE. Nauczanie dwujęzyczne: w klasie medyczno – przyrodniczej w klasie interdyscyplinarnej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google