Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Stefan Czarniecki Stefan Czarniecki (herbu Łodzia) urodził się w 1599 w Czarncy, zmarł 16 lutego 1665 w Sokołówce był polski dowódca wojskowy, oboźny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Stefan Czarniecki Stefan Czarniecki (herbu Łodzia) urodził się w 1599 w Czarncy, zmarł 16 lutego 1665 w Sokołówce był polski dowódca wojskowy, oboźny."— Zapis prezentacji:

1

2 Stefan Czarniecki Stefan Czarniecki (herbu Łodzia) urodził się w 1599 w Czarncy, zmarł 16 lutego 1665 w Sokołówce był polski dowódca wojskowy, oboźny wielki koronny i kasztelan kijowski od 1652, starosta kowelski od 1655, regimentarz od 1656, wojewoda ruski od 1657, starosta tykociński od 1659, wojewoda kijowski od 1664, hetman polny koronny w 1665. Właściciel dóbr tykocińskich nadanych mu za zasługi na rzecz ojczyzny. Najbardziej znany z prowadzenia wojny partyzanckiej przeciw wojskom Karola X Gustawa w czasie potopu szwedzkiego, choć miał też poważny wkład w pacyfikację powstania Chmielnickiego i w trakcie wojny polsko-rosyjskiej 1654–1667.

3

4 KlasyUmowna nazwa oddziałuPrzedmioty realizowane wg rozszerzonej podstawy programowej I AH (dwujęzyczna z hiszpańskim 4 letnia) z j. hiszpańskim i j. angielskim j. hiszpański, j. polski, historia I AN (dwujęzyczna z niemieckim 4 letnia) z j. niemieckim i j. angielskim j. niemiecki, j. polski, historia I B x2 (psychologiczno - pedagogiczna) z j. angielskim i j. obcym j. obcy, j. polski, historia I C x2 (dziennikarsko - kulturoznawcza) z j. angielskim i j. obcym j. obcy, j. polski, historia, wiedza o społeczeństwie I D (menedżersko - informatyczna) z j. angielskim i j. niemieckim j. angielski, matematyka, geografia, informatyka I F(teatralna) z j. angielskim i j. obcym j. obcy, j. polski, historia * Liczba oddziałów i rozszerzeń przedmiotowych może ulec zmianie

5 W KLASIE DWUJĘZYCZNEJ : Nauka języka niemieckiego w wymiarze rozszerzonym, aby już po pierwszym roku swobodnie porozumiewać się w tym języku w mowie i piśmie. Poznawanie kulturę krajów niemieckojęzycznych: Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Lichtensteinu oraz życie codzienne ich mieszkańców. Lekcje odbywają się w dwóch językach: polskim i niemieckim, a oprócz typowych przedmiotów szkolnych, takich jak geografia, matematyka czy biologia, uczymy się także fonetyki, leksyki i gramatyki.

6 Uzyskujesz możliwość opanowania języka niemieckiego na bardzo wysokim poziomie bez dodatkowych nakładów finansowych Możesz bezpłatnie otrzymać dyplom DSD II (C1), a także poszerzyć swoją wiedzę o fachowe słownictwo w języku niemieckim Masz możliwość zdawania matury dwujęzycznej (C1) Poszerzasz swoje horyzonty intelektualne korzystając z nowoczesnych form edukacji Zapewniasz sobie lepszy start w przyszłość

7 To certyfikat języka niemieckiego potwierdzający znajomość języka na poziomie C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Jest dowodem potwierdzającym Twoją znajomość języka niemieckiego na najwyższym poziomie. Zwiększa Twoje szanse na rynku pracy w Polsce i poza jej granicami. Zwalnia z egzaminu z języka niemieckiego na wszystkie uczelnie wyższe w krajach niemieckiego obszaru językowego. Satysfakcję posiadania certyfikatu wydawanego przez Ministerstwo Edukacji i Kultury republiki Federalnej Niemiec z siedzibą w Bonn.

8 To szkoła upoważniona do przeprowadzania egzaminu DSD II (C1) Jesteśmy członkiem stowarzyszenia PASCH, zrzeszającego szkoły propagujące nauczanie języka niemieckiego na całym świecie Każdego roku wspólnie z naszymi szkołami partnerskimi w Niemczech organizujemy wymiany młodzieży Uczestniczymy w programach ułatwiających naukę języka niemieckiego, jak np. Deutsch Wagen Tour Bierzemy udział w konkursach organizowanych przez inne szkoły, np. konkurs recytacji poezji niemieckiej Nieustannie podnosimy kwalifikacje zespołu naszych germanistów oraz zatrudniamy Native Speakerów

9 Klasa czteroletnia, dwujęzyczna z hiszpańskim. Nauka języka hiszpańskiego w wymiarze rozszerzonym, aby już po pierwszym roku swobodnie porozumiewać się w tym języku w mowie i piśmie. Poznawanie kultury krajów hiszpańskojęzycznych: Ameryki Południowej, Ameryki Północnej w tym Meksyku oraz życie codzienne ich mieszkańców. Co najmniej dwa przedmioty będą wykładane po hiszpańsku. Będzie to historia i wiedza o społeczeństwie.

10 Uzyskujesz możliwość opanowania języka hiszpańskiego na bardzo wysokim poziomie. Możesz poszerzyć swoją wiedzę o fachowe słownictwo w języku hiszpańskim. Masz możliwość zdawania matury dwujęzycznej (C1) Poszerzasz swoje horyzonty intelektualne korzystając z nowoczesnych form edukacji. Zapewniasz sobie lepszy start w przyszłość.

11

12 Uczniowie naszej szkoły każdego roku wyjeżdżają na wycieczki językowe. Wyjazdy te najczęściej trwają 7-9 dni. Uczniowie na takich wyjazdach mają szansę doskonalić praktyczną znajomość języka obcego, zintegrować się z grupą, a także zwiedzić wiele ciekawych miejsc na świecie. W ostatnich latach nasi uczniowie odwiedzili m.in.. : Anglię, Hiszpanię, Francję, Włochy. Na rok szkolny 2010/2011 również jest przewidzianych wiele ciekawych wycieczek językowych.

13 WYCIECZKA JĘZYKOWA DO ANGLII

14 WYCIECZKA JĘZYKOWA DO HISZPANI

15

16

17

18

19 Radio Internetowe 46 na Fali Gazeta Żuromińska Koło fotograficzne

20

21


Pobierz ppt "Stefan Czarniecki Stefan Czarniecki (herbu Łodzia) urodził się w 1599 w Czarncy, zmarł 16 lutego 1665 w Sokołówce był polski dowódca wojskowy, oboźny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google