Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

XLVI Liceum Ogólnokształcące

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "XLVI Liceum Ogólnokształcące"— Zapis prezentacji:

1 XLVI Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Czarnieckiego

2 Stefan Czarniecki (herbu Łodzia) urodził się w 1599 w Czarncy, zmarł 16 lutego 1665 w Sokołówce był polski dowódca wojskowy, oboźny wielki koronny i kasztelan kijowski od 1652, starosta kowelski od 1655, regimentarz od 1656, wojewoda ruski od 1657, starosta tykociński od 1659, wojewoda kijowski od 1664, hetman polny koronny w Właściciel dóbr tykocińskich nadanych mu za zasługi na rzecz ojczyzny. Najbardziej znany z prowadzenia wojny partyzanckiej przeciw wojskom Karola X Gustawa w czasie potopu szwedzkiego, choć miał też poważny wkład w pacyfikację powstania Chmielnickiego i w trakcie wojny polsko-rosyjskiej 1654–1667.

3

4 Przedmioty realizowane wg rozszerzonej podstawy programowej
Propozycje klas I na rok szkolny 2011/2012* Klasy Umowna nazwa oddziału Przedmioty realizowane wg rozszerzonej podstawy programowej I AH (dwujęzyczna z hiszpańskim 4 letnia) z j. hiszpańskim i j. angielskim j. hiszpański, j. polski, historia I AN (dwujęzyczna z niemieckim 4 letnia) z j. niemieckim i j. angielskim j. niemiecki, j. polski, historia I B x2 (psychologiczno - pedagogiczna) z j. angielskim i j. obcym j. obcy, j. polski, historia I C x2 (dziennikarsko - kulturoznawcza) j. obcy, j. polski, historia, wiedza o społeczeństwie I D (menedżersko - informatyczna) z j. angielskim i j. niemieckim j. angielski, matematyka, geografia, informatyka I F (teatralna) * Liczba oddziałów i rozszerzeń przedmiotowych może ulec zmianie

5 W KLASIE DWUJĘZYCZNEJ :
Klasa I AN W KLASIE DWUJĘZYCZNEJ : Nauka języka niemieckiego w wymiarze rozszerzonym, aby już po pierwszym roku swobodnie porozumiewać się w tym języku w mowie i piśmie. Poznawanie kulturę krajów niemieckojęzycznych: Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Lichtensteinu oraz życie codzienne ich mieszkańców. Lekcje odbywają się w dwóch językach: polskim i niemieckim, a oprócz „typowych” przedmiotów szkolnych, takich jak geografia, matematyka czy biologia, uczymy się także fonetyki, leksyki i gramatyki.

6 Wybierając klasę dwujęzyczną z językiem niemieckim…
Uzyskujesz możliwość opanowania języka niemieckiego na bardzo wysokim poziomie bez dodatkowych nakładów finansowych Możesz bezpłatnie otrzymać dyplom DSD II (C1), a także poszerzyć swoją wiedzę o fachowe słownictwo w języku niemieckim Masz możliwość zdawania matury dwujęzycznej (C1) Poszerzasz swoje horyzonty intelektualne korzystając z nowoczesnych form edukacji Zapewniasz sobie lepszy start w przyszłość

7 Co to jest DSD II Co Ci daje DSD II
To certyfikat języka niemieckiego potwierdzający znajomość języka na poziomie C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Co Ci daje DSD II Jest dowodem potwierdzającym Twoją znajomość języka niemieckiego na najwyższym poziomie. Zwiększa Twoje szanse na rynku pracy w Polsce i poza jej granicami. Zwalnia z egzaminu z języka niemieckiego na wszystkie uczelnie wyższe w krajach niemieckiego obszaru językowego. Satysfakcję posiadania certyfikatu wydawanego przez Ministerstwo Edukacji i Kultury republiki Federalnej Niemiec z siedzibą w Bonn.

8 JAK NIEMIECKI TO TYLKO W CZARNIECKIM !!!
Dlaczego warto wybrać XLVI LO ? To szkoła upoważniona do przeprowadzania egzaminu DSD II (C1) Jesteśmy członkiem stowarzyszenia PASCH, zrzeszającego szkoły propagujące nauczanie języka niemieckiego na całym świecie Każdego roku wspólnie z naszymi szkołami partnerskimi w Niemczech organizujemy wymiany młodzieży Uczestniczymy w programach ułatwiających naukę języka niemieckiego, jak np. Deutsch Wagen Tour Bierzemy udział w konkursach organizowanych przez inne szkoły, np. konkurs recytacji poezji niemieckiej Nieustannie podnosimy kwalifikacje zespołu naszych germanistów oraz zatrudniamy Native Speakerów

9 Klasa I AH Klasa czteroletnia, dwujęzyczna z hiszpańskim.
Nauka języka hiszpańskiego w wymiarze rozszerzonym, aby już po pierwszym roku swobodnie porozumiewać się w tym języku w mowie i piśmie. Poznawanie kultury krajów hiszpańskojęzycznych: Ameryki Południowej, Ameryki Północnej w tym Meksyku oraz życie codzienne ich mieszkańców. Co najmniej dwa przedmioty będą wykładane po hiszpańsku. Będzie to historia i wiedza o społeczeństwie.

10 Wybierając klasę dwujęzyczną z językiem hiszpańskim …
Uzyskujesz możliwość opanowania języka hiszpańskiego na bardzo wysokim poziomie. Możesz poszerzyć swoją wiedzę o fachowe słownictwo w języku hiszpańskim. Masz możliwość zdawania matury dwujęzycznej (C1) Poszerzasz swoje horyzonty intelektualne korzystając z nowoczesnych form edukacji. Zapewniasz sobie lepszy start w przyszłość.

11 Języki których uczymy się w naszym liceum
Język Hiszpański Język Niemiecki Język Rosyjski Język Francuski Język Włoski Język Hebrajski

12 Wycieczki Językowe Uczniowie naszej szkoły każdego roku wyjeżdżają na wycieczki językowe. Wyjazdy te najczęściej trwają 7-9 dni. Uczniowie na takich wyjazdach mają szansę doskonalić praktyczną znajomość języka obcego, zintegrować się z grupą, a także zwiedzić wiele ciekawych miejsc na świecie. W ostatnich latach nasi uczniowie odwiedzili m.in.. : Anglię, Hiszpanię, Francję, Włochy. Na rok szkolny 2010/2011 również jest przewidzianych wiele ciekawych wycieczek językowych.

13 WYCIECZKA JĘZYKOWA DO ANGLII

14 WYCIECZKA JĘZYKOWA DO HISZPANI

15 Sale Lekcyjne w naszym liceum
Sala Gimnastyczna

16 Sala Języka Niemieckiego

17 Sala Informatyczna

18 Sala Języka Angielskiego

19 Dodatkowe zajęcia w naszym liceum
Gazeta „Żuromińska” Radio Internetowe 46 na Fali Koło fotograficzne

20 Zapraszamy Wszystkich Zainteresowanych
Na Dzień Otwarty 5 Kwietnia 2011 roku (Wtorek) O Godzinie 18:00 !!!!!!!!

21 Prezentacje Wykonali Uczniowie
XLVI Liceum im. Stefana Czarnieckiego : Adrianna Małecka Tomasz Romanowski


Pobierz ppt "XLVI Liceum Ogólnokształcące"

Podobne prezentacje


Reklamy Google