Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Europa bez granic. Moja Ojczyzna- moja szkoła - ja... poznaj mój kraj- poznaj mnie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Europa bez granic. Moja Ojczyzna- moja szkoła - ja... poznaj mój kraj- poznaj mnie."— Zapis prezentacji:

1 Europa bez granic. Moja Ojczyzna- moja szkoła - ja... poznaj mój kraj- poznaj mnie.

2 Zespół Szkól im. Henryka Sienkiewicza umożliwia naukę dwóch języków obcych: języka niemieckiego oraz języka angielskiego. Szkoła kładzie duży nacisk na kompetencje komunikacyjne uczniów, znajomość języków obcych, kontakty z młodzieżą z innych krajów, kształtowanie postawy otwartości na świat. Gimnazjaliści uczący się języka niemieckiego, poznają kulturę Niemiec i krajów niemieckojęzycznych. W celu rozwijania umiejętności językowych podjęliśmy wysiłek zorganizowania wymiany młodzieży. W poprzednim roku szkolnym nawiązaliśmy współpracę ze szkołą w Rendsburgu w Niemczech. Wymianę prowadzimy dzięki współpracy z fundacją Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, która dofinansowuje wyjazd dzieci oraz przekazuje część pieniędzy na organizację pobytu Niemców i Polaków. Językiem wymiany jest język niemiecki oraz angielski.

3 08.05.2011 pełni niepewności powitaliśmy gości z Niemiec. Nasze obawy były nieuzasadnione. Wszyscy szybko nawiązali dobry kontakt.

4

5

6

7

8

9 Niezwykle ważnym i cennym doświadczeniem tej wymiany była możliwość spotkania się uczestników wymiany z byłym prezydentem Niemiec Horstem Köhlerem. Spotkanie to odbyło się w Skierbieszowie, miejscowości w której urodził się były prezydent Niemiec. Nasi uczniowie wraz ze swoimi przyjaciółmi z Rendsburga mieli zaszczyt uczestniczyć w bezpośrednim spotkaniu z prezydentem, mogli zadawać mu pytania i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Wydarzenie to odcisnęło się głęboko w pamięci nas wszystkich.

10

11 W ramach wymiany wspólnie uczyliśmy się, bawiliśmy się, a również tworzyliśmy.

12 Najlepszych wspomnień dostarczyła nam jednak wspólna zabawa. Nawiązaliśmy prawdziwe przyjaźnie.

13

14 =)

15 Trudno było się rozstać, ale przecież spotkamy się już wkrótce…

16 kontakt z żywym językiem obcym, rozwój umiejętności językowych przełamywanie stereotypów kulturowych, postawa otwartości, tolerancji i szacunku wobec europejskiego bogactwa kulturowego poznanie atrakcyjnych miejsc, ważnych zabytków, wzbogacenie swojej wiedzy ogólnej motywacja do nauki języków obcych możliwość poznania Europy za niewielkie pieniądze – uczniowie pokrywają wyłącznie koszty przejazdu uczenie się od siebie, czyli korzystanie z pomysłów i doświadczeń obydwu szkół. nawiązanie przyjaźni między nauczycielami i dyrekcją nawiązanie stałej współpracy ze szkołą w Rendsburgu nawiązanie współpracy z Fundacją Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży- uczestnictwo w różnorodnych szkoleniach i inicjatywach organizowanych przez tą fundację.


Pobierz ppt "Europa bez granic. Moja Ojczyzna- moja szkoła - ja... poznaj mój kraj- poznaj mnie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google