Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Efektywne wykorzystanie środków Europejskiego Funduszu Społecznego Salon Piękności „Ella” Elżbieta Raube-Gawrysiuk laureat Rankingu Superfirmy 2014 w kategorii.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Efektywne wykorzystanie środków Europejskiego Funduszu Społecznego Salon Piękności „Ella” Elżbieta Raube-Gawrysiuk laureat Rankingu Superfirmy 2014 w kategorii."— Zapis prezentacji:

1 Efektywne wykorzystanie środków Europejskiego Funduszu Społecznego Salon Piękności „Ella” Elżbieta Raube-Gawrysiuk laureat Rankingu Superfirmy 2014 w kategorii „Kapitalny przedsiębiorca powiatu sokólskiego”

2 Historia firmy  W 2008 roku jako osoba bezrobotna otrzymałam jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej.  Przyznano mi dofinansowanie w wysokości 14.000zł w ramach projektu „Ku lepszej przyszłości” współfinansowanego ze środków EFS Poddziałanie 6.1.3 PO KL.  Przyznane dofinansowanie zostało wykorzystane na zakup wyposażenia oraz akcesoriów niezbędnych do prowadzenia salonu kosmetycznego  działalność salon kosmetyczny rozpoczął dnia 15.05.2008r.

3 Prezentacja firmy Salon Piękności „Ella” Elżbieta Raube – Gawrysiuk ul. Piłsudskiego 1/2 w Sokółce

4 Prezentacja firmy  Na początku działania firmy łączyłam usługi kosmetyczne i fryzjerskie, ale obecnie postawiłam tylko na te pierwsze.  W chwili obecnej udostępniam pomieszczenie w lokalu dla innego pracodawcy, który świadczy samodzielnie usługi fryzjerskie, dzięki czemu mogłam wesprzeć innego przedsiębiorcę na lokalnym rynku pracy.

5 Prezentacja firmy  Salon świadczy profesjonalne usługi kosmetyczne na najwyższym poziomie w oparciu o nowoczesny sprzęt oraz starannie dobrane marki kosmetyków.  Posiadamy bardzo szeroką ofertę zabiegów kosmetycznych na twarz jak i na całe ciało.

6 Prezentacja firmy Współpraca z Instytutem Medycyny Estetycznej i Centrum Leczenia Bólu w Białymstoku. W jej ramach:  organizujemy wyjazdy do instytutu, z bezpłatnym dojazdem w obie strony.  wspólnie z instytutem proponujemy profesjonalne i bardzo skuteczne zabiegi pielęgnacyjne i lecznicze na twarz i całe ciało.

7 Prezentacja firmy  Posiadamy w sprzedaży kosmetyki własnej marki, wytworzone z najwyższej jakości składników naturalnych.  Bezpłatnie udzielamy wszelkich konsultacji związanych z oferowanymi przez nas zabiegami.

8 Współpraca z PUP w Sokółce  Od początku istnienia firmy ściśle współpracuję z Powiatowym Urzędem Pracy w Sokółce.  W miarę potrzeb zgłaszam do urzędu wolne stanowiska pracy w mojej firmie, dzięki czemu pośrednicy pracy dobierają kandydatów z odpowiednimi kwalifikacjami.  Moja współpraca polega również na korzystaniu z oferowanej przez PUP pomocy w postaci instrumentów rynku pracy, m.in. staży czy wyposażenia stanowiska pracy.

9 Współpraca z PUP w Sokółce - staż  W swoim salonie zorganizowałam staż dla 7 osób.  Staże organizowane były zarówno w ramach środków Funduszu Pracy jak i ze środków EFS w ramach projektu „Ku lepszej przyszłości”.  Kandydatów z odpowiednimi kwalifikacjami na otrzymane stanowisko w ramach stażu dobierali pośrednicy pracy PUP w Sokółce.

10 Współpraca z PUP w Sokółce - staż  Osoby odbywające staże nabywały w moim salonie niezbędne doświadczenie zawodowe oraz zdobywały kontakty z potencjalnymi pracodawcami, co ułatwiło im poszukiwanie pracy w przyszłości.  Po ukończeniu przez te osoby staży, zatrudniałam je na okres minimum 3 miesięcy.

11 Współpraca z PUP w Sokółce - staż W 2014 roku w ramach projektu „Wspólne działanie - jeden projekt” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS staż odbywała w moim salonie osoba powyżej 50 roku życia, dzięki czemu:  mogła podnieść swoje kwalifikacje zawodowe,  przywrócić swoją zdolność zatrudnieniową,  zdobyć nowe doświadczenie zawodowe,  wrócić na rynek pracy.

12 Współpraca z PUP w Sokółce – wyposażenie stanowiska pracy  W roku 2013 skorzystałam z instrumentu rynku pracy jakim jest wyposażenie stanowiska pracy.  Wyposażone stanowisko było finansowane ze środków FP w ramach programu „Twoja szansa”, który skierowany był do osób długotrwale bezrobotnych.

13 Współpraca z PUP w Sokółce – wyposażenie stanowiska pracy  Wyposażonym stanowiskiem było stanowisko kosmetyczki.  W ramach otrzymanych środków mogłam zakupić akcesoria meblowe oraz niezbędny sprzęt do pracy dla kosmetyczki.  Osoba zatrudniona w ramach ww. formy otrzymała umowę o pracę na minimum 24 miesiące.

14 Super Firma 2014  W roku 2014 salon uzyskał tytuł Laureata Rankingu Superfirmy 2014 w kategorii „Kapitalny Przedsiębiorca Powiatu Sokólskiego”.  Konkurs był skierowany do przedsiębiorców, którzy w swojej działalności kierują się zasadami odpowiedzialności społecznej biznesu oraz najlepiej wykorzystują fundusze z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

15 Super Firma 2014  Nagrody przyznawane są przez Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku.  Przyznana nagroda jest dla mnie dużym wyróżnieniem, ponieważ znalazłam się w gronie najlepszych firm z województwa podlaskiego.  Jestem jedną z najmłodszych laureatek, a moja firma nie zatrudnia stu osób.

16 Pomoc urzędu  Działalność oraz osiągnięcia mojej firmy pokazują, że warto wierzyć w siebie i próbować zakładać własną działalność.  Pomoc oferowana przez Powiatowy Urząd Pracy w postaci jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej w bardzo dużym stopniu ułatwia start młodym przedsiębiorcom.  Pomoc w postaci staży czy wyposażeń stanowiska pracy daję szansę zarówno dla przedsiębiorców jak i osób zatrudnionych w ramach tych działań.

17 Pomoc urzędu  Firmy korzystające z pomocy urzędu uzyskują pomoc finansową na zakup niezbędnego sprzętu do prowadzenia działalności, gdzie często bez tej pomocy nie są wstanie inwestować w rozwój swojej działalności.  Osoby bezrobotne zatrudniane w ramach staży bądź wyposażeń stanowiska pracy otrzymują szansę na zdobycie nowego doświadczenia, zdobycia kontaktów do potencjalnych przyszłych pracodawców.

18 Dziękuję za uwagę i zapraszam do mojego salonu. Elżbieta Raube-Gawrysiuk Właściciel salonu piękności „ELLA” Sokółka, 06.11.2014r.


Pobierz ppt "Efektywne wykorzystanie środków Europejskiego Funduszu Społecznego Salon Piękności „Ella” Elżbieta Raube-Gawrysiuk laureat Rankingu Superfirmy 2014 w kategorii."

Podobne prezentacje


Reklamy Google