Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Aleja Wojska Polskiego 37C, Zambrów

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Aleja Wojska Polskiego 37C, Zambrów"— Zapis prezentacji:

1 Aleja Wojska Polskiego 37C, 18-300 Zambrów
ZESPÓŁ SZKÓŁ STOWARZYSZENIA WSPIERANIA EDUKACJI i RYNKU PRACY w ZAMBROWIE Adres szkoły: Aleja Wojska Polskiego 37C, Zambrów tel./fax

2 Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 3 w Zambrowie
kształci w zawodach: Fryzjer Lakiernik Sprzedawca Monter konstrukcji budowlanych Kucharz Murarz – tynkarz Piekarz Monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych Cukiernik Wędliniarz Elektryk Mechanik pojazdów samochodowych Stolarz Drukarz Mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych Kominiarz Blacharz samochodowy Rolnik

3 Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 3 w Zambrowie
Posiada oddziały wielozawodowe. Młodzież uczy się praktycznej nauki zawodu w prywatnych przedsiębiorstwach na terenie miasta Zambrowa i powiatu zambrowskiego. Uczeń podejmuje naukę zawodu na zasadach pracownika młodocianego. Za praktykę otrzymuje wynagrodzenie

4 Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 3 w Zambrowie
Przebieg nauki: nauka trwa 3 lata w klasie I: 3 dni zajęć ogólnych, teoretycznych w szkole i 2 dni w tygodniu nauki zawodu w zakładzie pracy w klasie II i III: 2 dni w tygodniu zajęć ogólnych w szkole, 3 dni nauki zawodu u pracodawcy w każdym roku uczniowie są oddelegowaniu na miesięczny kurs nauki teoretycznych przedmiotów zawodowych, które uzupełniają cały cykl kształcenia Uczeń przygotowywany jest do: egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w celu uzyskania dyplomu robotnika wykwalifikowanego lub czeladnika.

5 FRYZJER Charakterystyka zawodu: Fryzjer wykonuje zabiegi fryzjerskie:
wykonuje zabiegi pielęgnacyjne włosów; strzyże włosy, formuje fryzury i onduluje; zmienia kolor włosów. Zakład pracy, w którym uczniowie uczą się zawodu to: Zakład fryzjerski SWEiRP „Studio fryzur” w Zambrowie Jeśli chcesz być dobrym fryzjerem pamiętaj o tym, że: będziesz cały czas pracować z ludźmi, a zatem ważna jest wrażliwość, komunikatywność i kultura osobista; niezbędna jest wrażliwość estetyczna; w pracy potrzebne są: podzielność uwagi, zręczność ruchów, refleks, wytrzymałość na długotrwały wysiłek.

6 SPRZEDAWCA Charakterystyka zawodu: Sprzedawca prowadzi sprzedaż:
organizuje sprzedaż; sprzedaje towary. Zakłady pracy, w których uczniowie uczą się zawodu: PHU „Zorza” Wojciech Jastrzębski PSS Społem PHU „Anna” Ireneusz Kaczyński „Agrotechnik” Ryszard Radwański Hurtownia Chemiczno-Spożywcza „Cypisek” Sklep Sportowy „K-MAR” Krzysztof Krakowski Sklep Spożywczy „Anabella” Ilona Pęska Jeśli chcesz być dobrym sprzedawcą pamiętaj o tym, że: będziesz pracować z ludźmi, doradzić im i informować o asortymencie; trafią ci się trudni klienci; w krótkim czasie trzeba zapamiętać dużo informacji, np. nazwy produktów i ich cechy; musisz orientować się w potrzebach klientów i zabiegać o zaopatrzenie towarów najbardziej poszukiwanych.

7 KUCHARZ Charakterystyka zawodu: Kucharz sporządza potrawy i napoje
przechowuje żywność; sporządza i ekspediuje potrawy i napoje. Zakłady pracy, w których uczniowie uczą się zawodu: „Bar Gastronomiczny” Andrzej Leszczyński PHU „Anna” Ireneusz Kaczyński Jeśli chcesz być dobrym kucharzem pamiętaj o tym, że: niezbędna jest wrażliwość estetyczna i smakowa; najczęściej będziesz pracować w zespole; niezwykle ważne jest przestrzeganie procedur i zasad bhp pracy obowiązujących w zakładach żywienia zbiorowego; twoja praca wiąże się z odpowiedzialnością za zdrowie ludzi spożywających twoje potrawy; w pracy potrzebne są podzielność uwagi, zręczność ruchów, refleks, wytrzymałość na długotrwały wysiłek.

8 PIEKARZ Charakterystyka zawodu: Piekarz produkuje wyroby piekarskie
magazynuje surowce piekarskie; wytwarza ciasta oraz kształtuje wyroby piekarskie; przygotowuje kęsy ciasta oraz wypieku i wypieka ciasta; przygotowuje pieczywo do dystrybucji. Zakłady pracy, w których uczniowie uczą się zawodu: PPH „Marczak” P. K. Glinkowski ZPHU S.C. Mirosław Konarzewski, Piotr Wojtkowski w Kołakach Kościelnych Piekarnia „JANPIEK” w Rutki Kossaki Jeśli chcesz być dobrym piekarzem pamiętaj o tym, że: będziesz pracować samodzielnie lub z pomocnikiem; twoje kontakty z ludźmi będą się ograniczać do pracowników zmiany; praca bywa monotonna i wymaga wytrzymałości fizycznej; będziesz odpowiedzialny za zdrowie konsumenta.

9 CUKIERNIK Charakterystyka zawodu:
Cukiernik produkuje wyroby cukiernicze magazynuje surowce cukiernicze; wytwarza wyroby cukiernicze; dekoruje wyroby cukiernicze i przygotowuje do dystrybucji. Zakłady pracy, w których uczniowie uczą się zawodu: Zakład Cukierniczy „ANNA” Urszula Bogdańska, Zambrów ul. Mazowiecka 1a Zakład Cukierniczy „FINEZJA” R. Jóźwik   Jeśli chcesz być dobrym cukiernikiem pamiętaj o tym, że: będziesz pracować w zespole; w tym zawodzie ważny jest zmysł smaku, węchu i dotyku; przy dekorowaniu ciast i tortów istotne są uzdolnienia plastyczne; praca bywa monotonna i wymaga wytrzymałości fizycznej.

10 WĘDLINIARZ Charakterystyka zawodu:
Wędliniarz produkuje przetwory mięsne i tłuszczowe rozbiera i wykrawa mięso; magazynuje i przygotowuje mięso do dystrybucji; wykonuje prace związane z produkcją przetworów mięsnych i tłuszczowych; magazynuje i przechowuje przetwory mięsne i tłuszczowe do dystrybucji. Zakłady pracy, w których uczniowie uczą się zawodu: Masarnia Z. Łapiński Rutki, Górskie 20 Zakłady Mięsne Podgórze Jeśli chcesz być dobrym wędliniarzem pamiętaj o tym, że: będziesz pracować w zespole; w tym zawodzie ważny jest zmysł smaku, węchu i sprawność manualna; praca bywa monotonna i wymaga wytrzymałości fizycznej.

11 MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH
Charakterystyka zawodu: Mechanik pojazdów samochodowych diagnozuje i naprawia podzespoły i zespoły pojazdów samochodowych diagnozuje podzespoły i zespoły pojazdów samochodowych; naprawia podzespoły i zespoły pojazdów samochodowych. Zakłady pracy, w których uczniowie uczą się zawodu: GUMPOL POLMOZBYT B. Kaczyński Mechanika Pojazdowa J. Kotowski, Gosie Małe Zakład Mechaniki Pojazdowej, Krajewo- Korytki PHU „EXPERT” Kowalewscy, Cieciorki Zakład Naprawy Samochodów Ciężarowych i Przyczep, W Gromek Wola Zambrzycka PHUP MOTOZBYT S. Jurski Zambrów ul .Polowa 23 Jeśli chcesz być dobrym mechanikiem pamiętaj o tym, że: będziesz pracować indywidualnie lub w małych zespołach; będziesz konsultować swoje czynności z brygadzistą lub mistrzem warsztatowym celem ustalenia planu działań naprawczych; niezbędna jest umiejętność pracy w narzuconym tempie; będziesz ponosić odpowiedzialność materialną za powierzone urządzenia, narzędzia oraz za jakość usług.

12 MECHANIK – OPERATOR POJAZDÓW I M. ROLNICZYCH
Charakterystyka zawodu: Mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych użytkuje pojazdy, maszyny, urządzenia i narzędzia stosowane w rolnictwie; przeprowadza obsługę techniczną oraz naprawy pojazdów, maszyn i urządzeń stosowanych w rolnictwie. Zakład pracy, w których uczniowie uczą się zawodu: Mechanika Maszyn i Urządzeń Rolniczych J. Kotowski, D. Zakrzewski, Zambrów ul. Mazowiecka 20 Jeśli chcesz być dobrym mechanikiem – operatorem pojazdów i maszyn rolniczych pamiętaj o tym, że: będziesz pracować samodzielnie; w trakcie pracy będziesz współpracować z pracownikami załadowującymi lub wyładowującymi zbiory zbóż, roślin okopowych itp.

13 BLACHARZ SAMOCHODOWY Charakterystyka zawodu:
Blacharz samochodowy naprawia nadwozia pojazdów samochodowych ocenia stan techniczny elementów nadwozi pojazdów samochodowych; naprawia nadwozia pojazdów samochodowych; wykonuje zabezpieczenia antykorozyjne nadwozi pojazdów samochodowych. Zakład pracy, w których uczniowie uczą się zawodu: GUMPOL POLMOZBYT B. Kaczyński Mechanika Pojazdowa J. Kotowski, Gosie Małe Zakład Mechaniki Pojazdowej, Krajewo- Korytki PHU „EXPERT” Kowalewscy, Cieciorki Jeśli chcesz być dobrym blacharzem samochodowym pamiętaj o tym, że: będziesz pracować samodzielnie pod nadzorem brygadzisty, kontaktować się z klientem; będziesz odpowiadać za bezpieczeństwo swoje i współpracowników.

14 LAKIERNIK Charakterystyka zawodu: Lakiernik wykonuje prace lakiernicze
przygotowuje powierzchnie do nanoszenia powłok lakierniczych; przygotowuje i nanosi powłoki lakiernicze. Zakład pracy, w których uczniowie uczą się zawodu: PHU „EXPERT” Kowalewscy, Cieciorki Jeśli chcesz być dobrym blacharzem samochodowym pamiętaj o tym, że: będziesz pracować indywidualnie; niezbędna jest umiejętność pracy w narzuconym tempie; będziesz wykonywać czynności monotonne; będziesz sam podejmować decyzje i wybierać sposoby wykonania zlecenia; w pracy będziesz mógł wykazać się dokładnością, starannością, spostrzegawczością oraz wyczuciem koloru.

15 MONTER KONSTRUKCJI BUDOWLANYCH
Charakterystyka zawodu: Monter konstrukcji budowlanych montuje konstrukcje budowlane, stalowe, prefabrykowane konstrukcje żelbetonowe i drewniane. Zakład pracy, w których uczniowie uczą się zawodu: Zakład Remontowo Budowlany „REMBUD” Jeśli chcesz być dobrym monterem konstrukcji pamiętaj o tym, że: będziesz pracować w zespole, kontakty z ludźmi ograniczają się do współpracowników; praca ma charakter rutynowy.

16 MURARZ - TYNKARZ Charakterystyka zawodu:
Murarz – tynkarz wykonuje roboty murarskie i tynkarskie wykonuje zaprawy murarskie i tynkarskie oraz mieszanki betonowe; wykonuje murowane konstrukcje budowlane; wykonuje tynki; wykonuje remonty oraz rozbiórki murowanych konstrukcji budowlanych. Zakład pracy, w których uczniowie uczą się zawodu: Zakład Remontowo Budowlany „REMBUD” PHU Choiński Wola Zambrowska 8 Jeśli chcesz być dobrym murarzem - tynkarzem pamiętaj o tym, że: będziesz pracować w zespole; niezbędna jest umiejętność pracy w narzuconym tempie; będziesz wykonywać czynności monotonne.

17 MONTER SIECI, INSTALACJI I URZĄDZEŃ SANITARNYCH
Charakterystyka zawodu: Monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych wykonuje roboty związane z budową i remontem sieci komunalnych: sieci wodociągowych i kanalizacyjnych; sieci gazowych; sieci ciepłowniczych oraz węzłów ciepłowniczych; Ponad to wykonuje roboty związane z montażem i remontem instalacji sanitarnych instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych; związane z montażem i eksploatacją instalacji gazowych; związane z montażem i remontem instalacji grzewczych; instalacji wentylacyjnych i instalacji klimatyzacyjnych. Zakład pracy, w których uczniowie uczą się zawodu: Spółdzielnia mieszkaniowa „NADZIEJA” Jeśli chcesz być dobrym monterem sieci, instalacji i urządzeń pamiętaj o tym, że: będziesz pracować zarówno indywidualnie, jak i współpracować z ludźmi, nawiązywać kontakty, współpracować z zespołem oraz podporządkowywać się ścisłym instrukcjom; praca wymaga ciągłej uwagi skupienia; będziesz odpowiedzialny za bezpieczeństwo i zdrowie ludzi; w tym zawodzie szczególnie ważna jest sumienność i dokładność, odpowiedzialność za podejmowane decyzje i szybkie tempo pracy przy usuwaniu awarii.

18 ELEKTRYK Charakterystyka zawodu:
Elektryk montuje i konserwuje maszyny i urządzenia elektryczne oraz instalacje elektryczne Zakład pracy, w których uczniowie uczą się zawodu: Instalacje elektrotechniczne Karol Chełski PHU „Anna” Ireneusz Kaczyński    Jeśli chcesz być dobrym elektrykiem pamiętaj o tym, że: będziesz pracować indywidualnie i w zespole; będziesz odpowiedzialny za sprzęt , materiały, sprawne działanie instalacji ale również za bezpieczeństwo ludzi; ze względu na bezpieczeństwo praca nie jest rutynowa.

19 STOLARZ Charakterystyka zawodu: Stolarz wytwarza wyroby stolarskie
wykonuje wyroby z drewna i tworzyw drzewnych; wykonuje naprawy, renowacje i konserwacje wyrobów stolarskich. Zakład pracy, w których uczniowie uczą się zawodu: JWJ PPHU J. Dąbrowski, W. Truchel SARCO T. Czartoryski Jeśli chcesz być dobrym stolarzem pamiętaj o tym, że: będziesz pracować indywidualnie; będziesz odpowiedzialny za jakość wykonywania wyrobów; będziesz wykonywać pracę monotonną.

20 DRUKARZ Charakterystyka zawodu:
Drukarz realizuje procesy drukowania z form drukowych wykonuje formy drukowe; wykonuje odbitki z form drukowych. Zakład pracy , w którym uczniowie uczą się zawodu to: Drukarnia PRIMA – Piotr Groszfeld Jeśli chcesz być dobrym drukarzem pamiętaj o tym, że: praca w tym zawodzie ma charakter zespołowy; będziesz współpracować z technikami poligrafami, introligatorami, grafikami; będziesz ponosić odpowiedzialność za jakość druku, często jest to odpowiedzialność finansowa oraz za maszyny.

21 KOMINIARZ Charakterystyka zawodu:
Kominiarz wykonuje roboty kominiarskie konserwuje przewody kominowe; kontroluje stan techniczny przewodów kominowych oraz podłączeń urządzeń grzewczych i urządzeń wentylacyjnych. Zakład pracy , w którym uczniowie uczą się zawodu to: Mistrz Kominiarstwa Wiesław Kaźmierczak, Zambrów ul. Białostocka Jeśli chcesz być dobrym kominiarzem pamiętaj o tym, że: będziesz zawsze pracować w zespołach; będziesz pracować z ludźmi; praca będzie urozmaicona, pozbawiona monotonii – codziennie będziesz miał do czynienia z nowymi ludźmi i problemami, a także zagrożeniami; będziesz ponosić odpowiedzialność za mienie, życie i zdrowie innych; możesz stracić uprawnienia i ponieść odpowiedzialność karną w przypadku udowodnienia przed sądem zaniedbania obowiązków; powinieneś być sprawny fizycznie, wytrzymały i odporny na stres.

22 ROLNIK Charakterystyka zawodu: Rolnik prowadzi produkcję rolniczą
prowadzi produkcję roślinną; prowadzi produkcję zwierzęcą; obsługuje środki techniczne stosowane w rolnictwie. Zakład pracy , w którym uczniowie uczą się zawodu to: Gospodarstwo Rolne mgr. Krystyna Jastrzębska , Nagórki Jabłoń Jeśli chcesz być dobrym rolnikiem pamiętaj o tym, że: ponieważ praca w rolnictwie jest często żmudna, monotonna i ciężka, bardzo przydatnymi cechami są wytrwałość i cierpliwość; w zawodzie rolnika potrzebna jest sprawność fizyczna i wytrzymałość na długotrwały wysiłek fizyczny; będziesz pracować zarówno indywidualnie, jak i w zespole, dlatego ważna jest w tym zawodzie odpowiedzialność za bezpieczeństwo współpracowników.

23 Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 3 w Zambrowie
Absolwent szkoły może: kontynuować naukę w Liceum dla Dorosłych i na kursach dla wybranego zawodu podjąć pracę w swoim zawodzie prowadzić działalność gospodarczą związaną ze swoim zawodem

24 Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 3 w Zambrowie
ZASADY REKRUTACJI Wymagane dokumenty w celu przyjęcia do szkoły: podanie (na formularzu szkoły) 2 fotografie świadectwo ukończenia gimnazjum zaświadczenie o ukończeniu egzaminu gimnazjalnego zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie Terminy składania dokumentów: od 5 maja bieżącego roku do 27 czerwca bieżącego roku podanie przyjęcia na formularzu szkoły od 30 czerwca bieżącego roku do 4 lipca bieżącego roku termin dostarczania wszystkich pozostałych dokumentów 8 lipca bieżącego roku – ogłoszenie listy kandydatów przyjętych do szkoły w przypadku wolnych miejsc uczniowie mogą być przyjmowani do 22 sierpnia bieżącego roku

25 Z ŻYCIA SZKOŁY

26 Z ŻYCIA SZKOŁY

27 Z ŻYCIA SZKOŁY

28 Z ŻYCIA SZKOŁY

29 Z ŻYCIA SZKOŁY

30 Z ŻYCIA SZKOŁY

31 Z ŻYCIA SZKOŁY

32 Z ŻYCIA SZKOŁY

33 Z ŻYCIA SZKOŁY

34 Z ŻYCIA SZKOŁY

35 Z ŻYCIA SZKOŁY


Pobierz ppt "Aleja Wojska Polskiego 37C, Zambrów"

Podobne prezentacje


Reklamy Google