Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zasadnicza Szkoła Zawodowa Kucharz

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zasadnicza Szkoła Zawodowa Kucharz"— Zapis prezentacji:

1 Zasadnicza Szkoła Zawodowa Kucharz
Obecnie zawód ten przeżywa renesans. Zawsze dobry kucharz stanowi magnes przyciągający klientów do zakładu gastronomicznego. Znakomicie wyszkolony kucharz potrafi z gotowania uczynić prawdziwą sztukę.

2 Zasadnicza Szkoła Zawodowa Kucharz
Kucharz sporządza różnego rodzaju potrawy, ciasta, napoje i desery z zastosowaniem narzędzi, maszyn i urządzeń w zakładach gastronomicznych i przedsiębiorstwach zajmujących się przygotowywaniem i produkcją wyrobów i półproduktów kulinarnych. Planuje i organizuje pracę w kuchni.

3 Zasadnicza Szkoła Zawodowa Kucharz
Praca: w hotelach, restauracjach i innych publicznych miejscach żywienia, jak też na statkach, w pociągach pasażerskich i domach prywatnych.

4 Zasadnicza Szkoła Zawodowa Sprzedawca
Cykl kształcenia w zawodzie sprzedawca trwa 2 lata na podbudowie gimnazjum. Wszystkie przedmioty (ogólne i zawodowe) odbywają się w szkole, natomiast praktyka zawodowa ma miejsce poza szkołą. Po ukończeniu nauki czeka Cię egzamin zawodowy czeladniczy (poza szkołą) lub na pracownika wykwalifikowanego (w szkole lub zakładzie pracy) przy zewnętrznej komisji.

5 Zasadnicza Szkoła Zawodowa Sprzedawca
PO UKOŃCZENIU SZKOŁY BĘDZIESZ POTRAFIŁ(A): organizować, zaopatrywać i przyjmować dostawy towarów, sprawdzać towary pod względem jakościowym i ilościowym, przygotowywać produkty do sprzedaży, informować nabywcę o walorach towaru, sprawnie realizować zamówienia, przygotowywać oferty sprzedaży, sporządzać faktury za towar.

6 Zasadnicza Szkoła Zawodowa Sprzedawca
ABSOLWENCI MOGĄ ZNALEŹĆ INTERESUJĄCĄ PRACĘ : jako sprzedawcy, akwizytorzy, kierownicy sklepów, w punktach sprzedaży drobnodetalicznej (kioski, targowiska), w punktach sprzedaży detalicznej (sklepy, hipermarkety), w punktach sprzedaży hurtowej (hurtownie).

7 Zasadnicza Szkoła Zawodowa Rolnik
Kiedyś zawód rolnika był automatycznie przekazywany z ojca na syna. Dzisiaj to raczej kwestia świadomego wyboru. Od kilku lat rośnie popularność zawodu rolnika wśród osób nie posiadających takiej tradycji w rodzinie, często pochodzących z dużych miast. Świadczy to nie tyle o relatywnej atrakcyjności tego zawodu, co o dużych możliwościach rozwoju i perspektywach na przyszłość.

8 Zasadnicza Szkoła Zawodowa Rolnik
Absolwent zostanie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: wykonywania prac związanych z prowadzeniem produkcji roślinnej i zwierzęcej, prowadzenia i obsługi pojazdów, maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji roślinnej i zwierzęcej, prowadzenia sprzedaży produktów rolnych i zwierząt gospodarskich, obliczania opłacalności produkcji rolniczej, Uzyskuje prawo jazdy kat. T (ciągnik).

9 Zasadnicza Szkoła Zawodowa Rolnik
Absolwenci kierunku będą potrafili stworzyć i samodzielnie prowadzić własne gospodarstwo.


Pobierz ppt "Zasadnicza Szkoła Zawodowa Kucharz"

Podobne prezentacje


Reklamy Google