Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA opracowała : mgr Jolanta Witczak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA opracowała : mgr Jolanta Witczak."— Zapis prezentacji:

1

2 WPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA opracowała : mgr Jolanta Witczak

3 Odpowiadając na wyzwania współczesności, edukacja przedszkolna ma wspomagać i ukierunkowywać wszechstronny rozwój młodego człowieka, ma „kształcić dla rozwoju”. W myśl tych założeń głównym jej celem jest  wszechstronny i harmonijny rozwój dziecka, harmonijny rozwój dziecka,  wspomaganie i wspieranie tegoż rozwoju zachęcając tegoż rozwoju zachęcając dziecko do działania. dziecko do działania.

4 Najważniejszym bowiem wyznacznikiem rozwoju jest aktywność własna dziecka bez udziału której rozwój nie mógłby się w ogóle dokonywać. Dzieci w wieku przedszkolnym uczą się przez : manipulowanie,  manipulowanie,  badanie,  działanie,  skupiają uwagę głównie na tym co je interesuje, zaciekawi. zaciekawi.  zdobywają doświadczenie poprzez własną działalność i kontakty społeczne.

5 Dziecko poznaje świat całościowo. Zatem edukacja przedszkolna poprzez różnorodne oddziaływania powinna w jak największym stopniu łączyć poszczególne „dziedziny wiedzy”, by ukazać scalony obraz świata.

6 Proces działania dziecka i nauczyciela staje się „otwartym nauczaniem i uczeniem się” wspierającym dziecko na drodze rozwoju. Dziecko działa więc spontanicznie i samodzielnie w różnych sytuacjach życiowych zgromadzonych wokół zintegrowanych propozycji edukacyjnych.

7 Jak pobudzać tę aktywność żywiołową i spontaniczną u dzieci ? Jak uczyć, by dziecko nie było znudzone a ciekawe tego co będzie dalej? Jakie warunki muszą być spełnione, by dzieci uczyły się... z radością, z radością, chęcią poznawania, tworzenia, chęcią poznawania, tworzenia, by zechciały ujawnić swe zainteresowania i potrzeby? by zechciały ujawnić swe zainteresowania i potrzeby? Jakie metody należy zastosować w pracy z dzieckiem, by osiągnąć te cele?

8 Uważam, że metody jakie przedstawiłyśmy w naszym projekcie dadzą odpowiedź na powyższe pytania i pozwolą odejść od metod tradycyjnych. Zachęcą do pójścia nową drogą znacznie bardziej ciekawą, pozwalającą odkrywać nowe aspekty naszej pracy. Może będą inspiracją, zachętą do podjęcia wyzwania jakim jest... WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA.


Pobierz ppt "WPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA opracowała : mgr Jolanta Witczak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google