Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Akademia do Spraw Edukacji i Ustawicznego Rozwoju Nauczycieli Bawarii W imieniu Bawarskiego Ministerstwa Edukacji podejmuje i koordynuje wszystkie działania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Akademia do Spraw Edukacji i Ustawicznego Rozwoju Nauczycieli Bawarii W imieniu Bawarskiego Ministerstwa Edukacji podejmuje i koordynuje wszystkie działania."— Zapis prezentacji:

1 Akademia do Spraw Edukacji i Ustawicznego Rozwoju Nauczycieli Bawarii W imieniu Bawarskiego Ministerstwa Edukacji podejmuje i koordynuje wszystkie działania w zakresie edukacji i rozwoju ustawicznego nauczycieli skierowane do nauczycieli wszystkich typów szkół i uczących wszystkich przedmiotów na terenie Bawarii; Oferuje szeroki wybór 3- lub 5-dniowych kursów doszkalających, specjalne studia dające dodatkowe kwalifikacje w dziedzinach takich, jak: doradztwo, multimedia w nauczaniu, język niemiecki jako drugi język i wiele innych; Kursy uzupełniane są coraz częściej poprzez różnorodne ćwiczenia z wykorzystaniem Internetu, np.: e-sesje, seminaria prowadzone poprzez Internet oraz kursy z wykorzystaniem technik blended-learning.

2 Projekt „Krajobrazów Uczenia się LOGO” w Liceum Ottobrunn -innowacyjna koncepcja przestrzeni - szkoła bez ścian, otwarte przestrzenie do samodzielnej pracy, otwarty dostęp do materiałów dydaktycznych; -nowe ukierunkowanie szkoły pod kątem pedagogicznym - odpowiedzialnej i samodzielnej pracy w tak zwanych strefach komunikacyjnych; -stopniowe wprowadzanie nowej koncepcji nauczania - już od roku szkolnego 2012/13 podejmowane są próby prowadzenia poszczególnych etapów lekcji niemieckiego, matematyki, angielskiego i łaciny w specjalnie do tego celu wyposażonych „krajobrazach uczenia się”. Uczniowie są stopniowo zapoznawani z zasadami pracy we własnym zakresie, prawidłowym zastosowaniem materiałów przygotowanych przez nauczycieli do pracy samodzielnej i odpowiedzialną organizacją pracy.

3 Fundacja Pakt Kształcenia Bawaria "Fundacja jest fabryką myśli: przemyślenia, pomysły, wizje." (Bernd Sibler, Sekretarz stanu ds. Nauki i Kultury, Przewodniczący Zarządu) Fundacja Pakt Kształcenia Bawaria została utworzona 12 października 2000 r. Zadaniem Fundacji jest prowadzenie intensywnego dialogu z gospodarką, przedsiębiorcami i stowarzyszeniami, a tym sposobem wspomaganie szkół. Sukcesy Fundacji Pakt Kształcenia jako Public-Private-Partnership potwierdzają, że gospodarka i państwo powinny wybrać jeden kierunek, wspólnie ponosić odpowiedzialność za przyszłe zadania społeczeństwa. W ramach prekursorskiej współpracy Republika Bawarska i aktualnie 143 przedsiębiorstwa gospodarcze działają w celu wspierania postępowych modeli nauczania i uczenia się, jak i zapewnienia i ulepszania jakości kształcenia. Fundacja stale rozbudowuje swoje możliwości wsparcia. Łącznie pozyskano darowizny w wysokości 13,5 miliona Euro i udzielono wsparcia 194 projektom. W licznych, innowacyjnych projektach Fundacja wkracza na nowe, również nieznane drogi i przyczynia się do wewnętrznego rozwoju szkoły oraz polepszenia jakości bawarskiej edukacji. Fundacja rozwija, próbuje i ewaluuje innowacyjne teorie w szkolnej codzienności, a jej wyniki systematycznie wprowadza do bawarskich szkół. Umożliwienie lepszego przygotowania młodych ludzi do przyszłych wyzwań społeczeństwa informacyjnego, jest sprawą, którą można zrealizować tylko w partnerskiej współpracy państwa z gospodarką.


Pobierz ppt "Akademia do Spraw Edukacji i Ustawicznego Rozwoju Nauczycieli Bawarii W imieniu Bawarskiego Ministerstwa Edukacji podejmuje i koordynuje wszystkie działania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google