Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Katarzyna Walat Aleksandra Cekała

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Katarzyna Walat Aleksandra Cekała"— Zapis prezentacji:

1 Katarzyna Walat Aleksandra Cekała
Jeleń-Milu Katarzyna Walat Aleksandra Cekała

2 Filmowy Milu

3 Historia Milu Te niezwykłe zwierzęta odkrył jezuita, ojciec Armand David, który w XVI wieku wędrował przez Chiny. Jelenie Milu spotkał w parku Nan Hai-tsu - miejscu odpoczynku cesarza Chin. W naturze nie występował od około II wieku naszej ery, ponieważ jego naturalne siedliska zostały przeznaczone pod uprawę ryżu. Na pamiątkę misjonarza, w Europie nazywamy te majestatyczne zwierzęta jeleniami Davida.

4 Coś o Milu! Na szczęście Milu to łagodne zwierzęta, które łatwo rozmnażają się w niewoli. Dzięki temu w ogrodach zoologicznych Europy żyje ich prawie tysiąc. We Wrocławiu po wybiegu przechadza się pięć jeleni Davida. Wiele sprowadzono do Chin, gdzie żyją w warunkach półwolnościowych w parkach i rezerwatach. Historia Milu jest niezwykła. Jednak wygląd i zachowanie tych jeleni też jest szczególne.

5 Wiadomości!!! Niegdyś Chińczycy uznawali Milu za mieszankę konia, osła i jelenia. Szerokie kopyta pozwalają mu pewnie chodzić po podmokłych terenach. Z pyska Milu przypomina trochę kozę, natomiast ogon wygląda jak u osła. Zimą jest czerwonobrązowy, latem - brązowo-szary. Grzbiet jelenia Milu ma czarny pas. A młode bywają cętkowane. Jeleń Davida to jedyny gatunek, który zrzuca poroże dwa razy w roku. Pozostałe jelenie robią to tylko raz.

6 Ciekawostki… Dziś naukowcy mają jeszcze jedną teorię: według niektórych, Milu to mieszanka jednego z wymarłych już chińskich gatunków z jeleniem europejskim. Potwierdzić mają to badania genetyczne. Z pewnością ten gatunek szykuje nam jeszcze niejedną niespodziankę.

7 Czyż on nie jest słodki?

8 Kilka prawd… Na początku XIX wieku, po wielu latach negocjacji, udało się sprowadzić Milu do Europy. Znów cieszyły oczy arystokracji i królów: tym razem angielskich. Do Wielkiej Brytanii przywieziono zaledwie jedenaście sztuk, ale ta garstka jeleni dała początek nowej populacji i dziś w ogrodach zoologicznych całego świata żyją ich potomkowie.

9 To smutne…. W tym samym czasie(na początku XIX wieku) w Chinach całkowicie wytępiono wszystkie Milu, dlatego podróż jedenastu osobników do Anglii trzeba uznać za niebywale szczęśliwy zbieg okoliczności. Gdyby nie to, dziś nie moglibyśmy już ich zobaczyć.

10 Z rodzinką…

11 Jak odwiedzić Milu… Jeleń Milu obecnie we Wrocławiu znajduje się w zoo. Odwiedź go a zobaczysz jaki jest wspaniały i kochany!!!

12 Galeria…

13 To już koniec… 

14 Strony odwiedzane…. Agrotrader.pl Picasa.web DAMWID Wrocławskie Zoo
Animalpedia.pl Gify.org Wikipedia.org Naszemiasto.pl Agrotrader.pl


Pobierz ppt "Katarzyna Walat Aleksandra Cekała"

Podobne prezentacje


Reklamy Google