Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wilki Ochrona zwierząt! Przygotowali: Karol Wiktoria.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wilki Ochrona zwierząt! Przygotowali: Karol Wiktoria."— Zapis prezentacji:

1 Wilki Ochrona zwierząt! Przygotowali: Karol Wiktoria

2 Wilki w potrzebie! Ewolucja: Rodzaj Canis pojawił się prawdopodobnie ok. 8 mln lat temu, początkowo tylko w Ameryce P ó łnocnej. Jego przodek to Canis Cipio, kt ó ry żył ok. 8,2 mln tal temu. Początek linii psowatych, do kt ó rej należą obecnie wilki, dał gatunek Canis donnezani. z niego wywodzi się żyjący 2 mln lat temu pierwszy prawdziwy wilk Canis edwardii. Zapoczątkował on powstanie wilka szarego, czerwonego i kojota oraz wilka strasznego. Epoka lodowcowa z przed 750 tys. lat temu spowodowała przemieszczenie się wilk ó w na inne obszary, gł ó wnie do Ameryki P ó łnocnej. Wiele z wilk ó w nie przeżyło epoki lodowcowej.

3 Pomó ż cie nam Pozostała część stada jest podporządkowana, a te które mogą tej dominacji zagrażać, np. młode osobniki, są przepędzane ze stada. Terytorium znakowane jest za pomocą odchodów, co służy do określenia i rozpoznania swego terenu w przyszłości, a także określenie swojego terenu dla osobników odłączonych chwilowo od stada. Znakowanie to ma na celu również ostrzeżenie intruzów przed wejściem na terytorium watahy.

4 Wygląd Wilki posiadają ubarwienie szaro-białe-brązowe do czarnego. Długa sierść (do 17 cm) wzdłuż grzbietu służy do okazywania złości i odstraszania w przypadku ataku. Posiadają bardzo pojemny żołądek, ok. 9 litrów, a także rozciągliwy przełyk umożliwiający połykanie dużych kawałków mięsa. Szczęka dorosłego wilka wyposażona jest w 42 zęby, o długości do 27 mm. Młode wilki posiadają 28 zębów mlecznych. Po 10 roku życia zęby, głównie kły ulegają ścieraniu, co prowadzi z czasem do śmierci głodowej zwierzęcia. Kończyny wilka posiadają łokcie skierowane do wewnątrz, dzięki czemu może on stawiać stopy w jednej linii. zdarzają się osobniki zdolne do pokonania nawet 200 km w jedną dobę

5 Tryb życia Tryb życia: Wilki są aktywne najbardziej w porannej i wieczornej części dnia, jednak pory te mogą się nieznacznie przesuwać, w zależności od różnych czynników zewnętrznych, chociażby takich jak czynniki pogodowe. Wilk jest zwierzęciem stadnym. Przywództwo w stadzie ma tylko jedna para, która tylko również ma prawo do rozmnażania się.

6 Dzieci Rozmnażanie :Ciążą trwa ok. 65 dni, występuje po okresie rui pod koniec zimy. Po ciąży przychodzą na świat 4-6 osobników, maks. 12, które są nieodporne na niską temperaturę otoczenia i ślepe przez ok. 2 tygodnie. Karmienie odbywa się za pomocą mleka matki, a w późniejszym okresie przeżutym i nadtrawionym przez cale stado pokarmem. Po kilku miesiącach życia młode wilki są już na tyle wyrośnięte i rozwinięte by móc razem z resztą stada brać udział w polowaniach.


Pobierz ppt "Wilki Ochrona zwierząt! Przygotowali: Karol Wiktoria."

Podobne prezentacje


Reklamy Google