Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Julka Perlik Zwierzęta pod ochroną.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Julka Perlik Zwierzęta pod ochroną."— Zapis prezentacji:

1 Julka Perlik Zwierzęta pod ochroną

2 niedźwiedź brunatny Gatunek drapieżnego ssaka z rodziny niedźwiedziowatych. Osiąga od 1,5 do 3 m długości, do 1,25 m wysokości i od 130–700 kg masy ciała. Sierść gęsta, barwy rudej, brunatnej, czarnej lub srebrzystej. Musze się uczyć

3 Dieta ,,niedźwiedzi brunatnych,,
Żywi się łososiami, dużymi, jak czasem, sporadycznie trawą, ptasimi jajami, chętnie zjada Z braku produktów naturalnych może wyrządzać znaczne szkody wśród i zwierzyny leśnej. Na człowieka napada tylko drażniony lub zachęcony, np. przez karmienie.

4 Gdzie nasz misiu? Azja Ameryka Północna Europa

5 Na zimę przygotowuje sobie legowisko zwane gawrą i zapada w sen zimowy, z którego od czasu do czasu może się budzić.

6 Niedźwiedź brunatny jest chroniony na obszarze całej Polski.
Ochrona Niedźwiedź brunatny jest chroniony na obszarze całej Polski.

7 Macierzyństwo misia Żyje samotnie, tylko w okresie godowym w parach. W zimie samica rodzi zwykle 2–3 młodych, którymi opiekuje się aż do następnego miotu. Samica z młodymi bywa szczególnie niebezpieczna.

8 Ciekawostki     Uciekinierzy z planu filmowego Nie wszystkie niedźwiedzie, które żyły w Tatrach urodziły się w naturze. Oprócz zwierząt sprowadzonych przed pierwszą wojną światową, na tatrzańskie zbocza trafiła dwójka zbiegów. Były to kilkumiesięczne niedźwiadki z wrocławskiego ZOO, o imionach Yogi i Bugi, które miały wystąpić w filmie przyrodniczym. W tym celu zostały przywiezione do Doliny Kościeliskiej. Jednak zamiast pozować ludziom, wybrały wolność. Próby ich odnalezienia zakończyły się fiaskiem.

9 Dlaczego niedźwiedź staje na dwóch łapach
Dlaczego niedźwiedź staje na dwóch łapach? Nieprawdą jest, że polskie niedźwiedzie atakują, stojąc na dwóch łapach. Taka postawa jest wykorzystywana przez te drapieżniki tylko w dwóch przypadkach. Wtedy, gdy niedźwiedź chce rozejrzeć się w terenie, lub gdy chce odstraszyć intruza, pokazując mu, że jest większy, i żeby do niego się nie zbliżał.

10 Ślady misia

11 Zapraszam na zdjęcia

12

13

14

15

16

17 Koniec :) .. (:


Pobierz ppt "Julka Perlik Zwierzęta pod ochroną."

Podobne prezentacje


Reklamy Google