Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Niektóre nietoperze opuszczają miejsce w którym mieszkają i wylatują do innego kraju. W jednym kraju wydają potomstwo, w drugim kraju zapadają w sen.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Niektóre nietoperze opuszczają miejsce w którym mieszkają i wylatują do innego kraju. W jednym kraju wydają potomstwo, w drugim kraju zapadają w sen."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Niektóre nietoperze opuszczają miejsce w którym mieszkają i wylatują do innego kraju. W jednym kraju wydają potomstwo, w drugim kraju zapadają w sen zimowy (hibernację).

4 Nietoperze są ssakami. Ich ciało pokryte jest futrem (jak u myszki). Samica rodzi młode, które w pierwszych dniach życia ssą mleko matki. Jednak są niezwykłe - jako jedyne ssaki mają skrzydła i potrafią latać.

5 Według niej, nietoperze to ptaki, które chciały być podobne człowieka. Modliły się o to i otrzymały zęby, włosy i twarze jak ludzie, ale reszta ciała pozostała jak u ptaków. Ze wstydu schowały się w ciemne zakamarki i wylatują tylko w nocy, aby nie spotkać się z ptakami.

6 Nietoperze wysyłają dźwięki, których nie słyszy człowiek. Odbijają się one od różnych przedmiotów i wracają do jego uszu jak echo. Dzięki temu nietoperz może poznać odległość od oary (np. owada) i kierunek, w jakim się ona porusza.

7 Nietoperze odżywiają się: Owadami (np.komarami, które wysysają krew lub chrabąszczami które podgryzają korzenie) Owocami Rybami Drobnymi ssakami Nektarem (zapylając przy okazji kwiaty jak np.pszczoły)

8 Są tylko trzy gatunki nietoperzy, które odżywiają się krwią ptaków i ssaków (robią ranę na ciele oary, a następnie zlizują krew). Nazywamy je wampirami.

9

10 Wiosną, latem i jesienią w ciągu dnia odpoczywają, zwisając głową w dół. W nocy latają (czasami skaczą po ziemi) i szukają pożywienia.

11 Na zimę nietoperze zapadają w hibernację, czyli bardzo głęboki sen. Mogą w nim przebywać nawet kilka miesięcy. Są wtedy zupełnie bezbronne. Każde wybudzenie przez człowieka, może być dla nietoperzy śmiertelne.

12 Śpiące nietoperze spotkamy w: jaskiniach, piwnicach, schronach, fortach, studniach i kanałach, szczelinach w budynkach.

13 ...ale tylko w naszej kulturze. W Chinach nietoperz jest uznawany za zwierzę przynoszące szczęście. Na przykład obecność nietoperza w domu przynosi powodzenie.

14 Nietoperze są bardzo żarłoczne. W ciągu jednej nocy nietoperz potra zjeść 500 komarów i 30 chrabąszczy

15 Nietoperz nie zrobi Ci krzywdy, on się Ciebie boi ! Jeśli przypadkiem w nocy wleci do Twojego mieszkania, zgaś wszystkie światła i otwórz szeroko okno, by mógł wylecieć ! Nietoperz chroni nas przed szkodliwymi owadami, więc jest pożyteczny ! Obudzenie nietoperza w dzień może sprawić mu dużo bólu (jego oczy nie są przystosowane do dużej ilości światła) ! Nietoperze są pod ochroną !

16


Pobierz ppt "Niektóre nietoperze opuszczają miejsce w którym mieszkają i wylatują do innego kraju. W jednym kraju wydają potomstwo, w drugim kraju zapadają w sen."

Podobne prezentacje


Reklamy Google