Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rośliny chronione -Gatunki chronione w Polsce -Rzadko występujące gatunki chronione. -Najczęstsze występowanie gatunków chronionych Autor : Anita Leśniewska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rośliny chronione -Gatunki chronione w Polsce -Rzadko występujące gatunki chronione. -Najczęstsze występowanie gatunków chronionych Autor : Anita Leśniewska."— Zapis prezentacji:

1

2 Rośliny chronione -Gatunki chronione w Polsce -Rzadko występujące gatunki chronione. -Najczęstsze występowanie gatunków chronionych Autor : Anita Leśniewska kl.6 a Autor : Anita Leśniewska kl.6 a

3 Znanymi polskimi chronionymi roślinami są : Konwalie majowe – gatunek byliny kłączowej z monotypowego rodzaju konwalia. Konwalia jest rośliną leczniczą i popularną rośliną ozdobną, której głównym walorem są niewielkie kwiaty o charakterystycznym zapachu i dzwonkowatym kształcie. Znana jest pod wieloma nazwami zwyczajowymi i ludowymi. Występuje często w lasach niemal całej Polski, poza tym jest także uprawiana.Konwalie majowe – gatunek byliny kłączowej z monotypowego rodzaju konwalia. Konwalia jest rośliną leczniczą i popularną rośliną ozdobną, której głównym walorem są niewielkie kwiaty o charakterystycznym zapachu i dzwonkowatym kształcie. Znana jest pod wieloma nazwami zwyczajowymi i ludowymi. Występuje często w lasach niemal całej Polski, poza tym jest także uprawiana.

4 Znane rośliny chronione w Polsce Śnieżyczka-przebiśnieg– gatunek rośliny należący do rodziny amarylkowatych.. Gatunek popularny w uprawie i rozpoznawalny jako symbol przedwiośnia. Sasanka zwyczajna –gatunek rośliny należący do rodziny jaskrowatych. Niegdyś występował w Polsce w środowisku naturalnym, obecnie jedynie jako roślina uprawna.

5 Często możemy dostrzec jeszcze takie gatunki jak : Języcznik zwyczajny- zwyczajowo nazywany także językiem jelenim - gatunek paproci należący do rodziny zanokcicowatych. Roślina bywa uprawiana. Długosz królewski-W Polsce bardzo rzadki na niżu, w górach nie występuje. Preferuje obszary o wpływach klimatu morskiego z łagodnie przebiegająca zimą.

6 Rzadko występujące rośliny chronione to: Fiołek mokradłowy - gatunek rośliny wieloletniej należący do rodziny fiołkowatych. W Polsce występuje wyłącznie na niżu, roślina bardzo rzadka. Kruszczyk błotny- gatunek rośliny wieloletniej należący do rodziny storczykowatych. W Polsce, podobnie, jak i w środkowej Europie roślina dość rzadka.

7 Do rzadkich gatunków zaliczymy też: Pełnik alpejski-gatunek rośliny należący do rodziny jaskrowatych. W Polsce występuje w Tatrach, Sudetach, Pieninach, w Bieszczadach i jest rośliną rzadką.Pełnik alpejski-gatunek rośliny należący do rodziny jaskrowatych. W Polsce występuje w Tatrach, Sudetach, Pieninach, w Bieszczadach i jest rośliną rzadką. Lilia złotogłów - gatunek byliny z rodziny liliowatych W Polsce jest rośliną rzadką, najczęściej spotykana jest w Sudetach i Karpatach.Lilia złotogłów - gatunek byliny z rodziny liliowatych W Polsce jest rośliną rzadką, najczęściej spotykana jest w Sudetach i Karpatach.

8 Najczęściej rośliny chronione znaleźć możemy w : Parkach Narodowych Rezerwatach przyrody Polskich górach -Karpatach -Sudetach -Beskidach

9 KONIEC


Pobierz ppt "Rośliny chronione -Gatunki chronione w Polsce -Rzadko występujące gatunki chronione. -Najczęstsze występowanie gatunków chronionych Autor : Anita Leśniewska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google