Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Żyje w lasach europejskich. Występuje w Ameryce Północnej i Eurazji. Ma ostre pazury oraz brązowo-czarną sierść. Wszystkie niedźwiedzie brunatne są chronione.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Żyje w lasach europejskich. Występuje w Ameryce Północnej i Eurazji. Ma ostre pazury oraz brązowo-czarną sierść. Wszystkie niedźwiedzie brunatne są chronione."— Zapis prezentacji:

1

2 Żyje w lasach europejskich. Występuje w Ameryce Północnej i Eurazji. Ma ostre pazury oraz brązowo-czarną sierść. Wszystkie niedźwiedzie brunatne są chronione w Polsce.

3 Jest jednym z największych drapieżników w Europie. Jada: gryzonie, zające, ptaki, sarny, młode jelenie, kozice i warchlaki. Nie gardzi też padliną.

4 Jest spotykana prawie na całym świecie. Żywi się głównie rybami. Wydry są pod ochroną. Umieją też świetnie pływać.

5 Żyje na terenach północnej Europy, Azji oraz Ameryki Północnej. Ma dużą głowę, małe oczy oraz małe i zaokrąglone uszy. Kto by pomyślał, że taki zwierzak atakuje nawet potężne renifery.

6 Swoim wyglądem przypomina psa lub wilka. Występuje w Afryce, południowo- wschodniej Europie oraz w południowej Azji. Żyje od 7 do 9 lat.

7 Występuje w całej Europie. Poluje na małe ssaki, żaby, raki oraz ryby. Można ją spotkać blisko jezior. W Polsce jest pod prawną ochroną.

8 Jest bardzo małym drapieżnikiem. Jest długi na ok. 50 centymetrów. W Polsce jest pospolity, ale jego piękne futerko jest bardzo cenne.

9 Jest najgroźniejszym drapieżnikiem w Europie. Poluje na dobre oceny i pochwały. Pochwalę się jeszcze, że to ja! Dbam o przyrodę i jestem przyjacielem zwierząt

10 Ten budynek z pewnością nie jest drapieżnikiem! Jest to szkoła położona na terenie najpiękniejszego miasta- Wrocławia. Jest szkołą 107 talentów, w której dba się o zwierzęta i przyrodę!


Pobierz ppt "Żyje w lasach europejskich. Występuje w Ameryce Północnej i Eurazji. Ma ostre pazury oraz brązowo-czarną sierść. Wszystkie niedźwiedzie brunatne są chronione."

Podobne prezentacje


Reklamy Google