Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z debaty Nie tylko wybory - jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji? Logo naszej debaty.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z debaty Nie tylko wybory - jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji? Logo naszej debaty."— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z debaty Nie tylko wybory - jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji? Logo naszej debaty.

2 Najpierw kilka słów o nas
Jesteśmy uczennicami klasy II w Gimnazjum w Opatowie. Nazywamy się Paulina Telenga i Patrycja Heluszka.

3 W debacie udział wzięli:
Pan Grzegorz Zmorek – dyrektor naszej szkoły, Pan Tomasz Macherzyński – nauczyciel historii, radny, przewodniczący Komisji Oświaty i członek Powiatowego Zarządu Ligi Obrony Kraju, Pani Grażyna Kluba – nauczyciel biologii i opiekun LOP, Pani Teresa Kot – nauczyciel fizyki i opiekun PCK, Pani Anna Malicka – nauczyciel języka niemieckiego i opiekun SU, Pani Aneta Szlachcic – pedagog szkolny, Pani Izabela Olczyk – skarbnik Komitetu Rodzicielskiego, ST. ASP. Marzena Bednarek i sierż. Kamil Raczyński- Pracownicy Powiatowej Komendy Policji w Kłobucku, Pani Katarzyna Mordal i Małgorzata Nocoń – Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Uczniowie i uczennice naszej szkoły, Mieszkańcy gminy.

4 Debata odbyła się w Gimnazjum w Opatowie, na sali gimnastycznej w dniu 20 marca o godzinie 17. Miała formę otwartą dla wszystkich chętnych, którzy chcieli wziąć w niej udział. W debacie udział wzięli eksperci, pracownicy Urzędu Gminy, dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie, mieszkańcy gminy, czyli około 150 osób. W tej sytuacji wybrałyśmy debatę panelową.

5 W debacie zastosowałyśmy ciekawe przerywniki
W debacie zastosowałyśmy ciekawe przerywniki. Zarówno część artystyczną w postaci piosenek, jak i merytoryczną w postaci pokazu udzielania pierwszej pomocy. Pojawiła się także prezentacja, którą pokazali nam goście z policji, a była ona o zagrożeniach płynących z sieci.

6 Biorący udział w debacie zostali poproszeni o dokończenie zdania: „Działamy, ponieważ…”. Wybrania spośród 14 haseł, tych dwóch, które ich zdaniem najtrafniej przedstawiały formy aktywności młodzieży. Dokończenia równania: „Działanie = młodzież +……..…”. Ostatnim zadaniem dla gości był udział w sondażu na temat aktywności społecznej na co dzień. Debatującym bardzo podobały się ćwiczenia, jakie dla nich przygotowałyśmy.

7 Publiczność także brała aktywny udział w ćwiczeniach
Publiczność także brała aktywny udział w ćwiczeniach. Sondaż: Czy warto angażować się na rzecz innych?

8 Wypowiedzi naszych gości
Opiekun PCK mówiła o akcjach charytatywnych w szkole. Opiekun LOP wypowiedziała się na temat dbania o środowisko przez uczniów. Pedagog szkolny opowiedziała o wsparciu udzielanym uczniom i ich rodzicom. Opiekun LOK wspomniał o działaniach podejmowanych przez uczniów.

9 Pracownice GOPSU mówiły o tym, jak ważny jest wkład młodzieży w ich pracę.
Dyrektor wspomniał o działaniach, jakie podejmuje na rzecz uczniów, nauczycieli i środowiska lokalnego. Opiekun SU opowiadała o problemach młodzieży. Skarbnik Rady Rodziców zapytana przez Nas opowiedziała nam, jak rodzice powinni wspierać swoje pociechy w samorealizacji swoich pomysłów.

10 Wnioski z naszej debaty
nasza młodzież raczej chętnie angażuje się w życie społeczne, uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie wspierają akcje charytatywne, SU poprawi współprace z uczniami, rodzice, uczniowie, mieszkańcy gminy zostali uświadomieni o zagrożeniach płynących z sieci, będziemy promować na różnych płaszczyznach edukacji zasady pierwszej pomocy, wójt i pracownicy urzędu gminy doceniają pracę młodzieży gimnazjalnej i ich nauczycieli, będziemy promować wśród mieszkańców gminy zasady demokracji, będziemy pomagać uczniom, którzy mają problemy w nauce i w komunikacji z innymi ludźmi. będziemy zachęcać uczniów nieśmiałych w aktywizacje społeczną.

11 Pomysły z naszej debaty
zorganizujemy Powiatowy Konkurs Wiedzy pt. "Jak działa Twój samorząd terytorialny ?", utworzymy Forum Młodych Demokratów na portalach społecznościowych, warsztaty dla uczniów i nauczycieli pt. "Prawa i obowiązki SU w szkole", wprowadzimy poprawki do naszego punktowego regulaminu zachowania dotyczącego punktów dodatnich za działalność społeczną, zaproponujemy opiekunom organizacji działających w szkole założenie własnych stron internetowych, poprosimy pana dyrektora o utworzenie kół zainteresowania z fotografii w celu pogłębiania kreatywności wśród naszych koleżanek i kolegów. rodzinny bieg orientacyjny pt. "Czy znasz swoja miejscowość?", organizacja przez kółko teatralne kabaretowe posiedzenie Rady Ministrów podczas dnia otwartego gimnazjum.

12 Podczas naszej debaty pojawiło się kilka ciekawych wypowiedzi
Podczas naszej debaty pojawiło się kilka ciekawych wypowiedzi. Przytoczymy kilka z nich: „Uczniowie są bardzo kreatywni, lecz dość często brakuje im finansów, więc jakiekolwiek inicjatywy są rzadko podejmowane.” ~ T.Macherzyński „ Wiek ma swoje prawa, ale jeśli chodzi o akcje charytatywne należy wyrazić uznanie dla młodzieży i nauczycieli. Młodzież zawsze pełni wielką rolę.” ~T.Kot „ Działamy, ponieważ chcemy żyć w lepszym świecie.” ~A.Malicka „Działanie = młodzież + kreatywność’” ~G.Zmorek ,,Uważam, że każde dziecko może odnieść sukces, a jego wielkość zależy od tego w jakim stopniu do pomocy włączają się rodzice.” ~I.Olczyk „Rodzice są sojusznikami szkoły.” ~A.Szlachcic

13 Aktywna młodzież - cenni obywatele!
Zdaniem wszystkich uczestników debaty to hasło, które najbardziej oddaje pozytywną stronę działania młodzieży gimnazjalnej. Dzięki zastosowaniu metod aktywizujących wypracowaliśmy hasło promujące naszą debatę: Działanie wspólną sprawą!


Pobierz ppt "Sprawozdanie z debaty Nie tylko wybory - jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji? Logo naszej debaty."

Podobne prezentacje


Reklamy Google