Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Muszynie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Muszynie"— Zapis prezentacji:

1 Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Muszynie
DEBATA Uczeń kontra szkoła czyli jaki masz wpływ na to co się dzieje w Twojej szkole

2 Co, kto, gdzie i jak? Dwoje uczniów Liceum Ogólnokształcącego im Jana Kochanowskiego w Muszynie, Anna Maślanka i Grzegorz Rychwa starają się o mandaty na obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. W związku z tym dnia 26 marca o godzinie 10:00 w muszyńskim liceum miała miejsce przeprowadzona przez nich debata której temat brzmiał ,,Uczeń kontra szkoła czyli jaki masz wpływ na to co się dzieje w Twojej szkole”.

3 Lista osób zaproszonych na debatę:
Mirosława Hadała- Dyrektor LO w Muszynie Renata Szwaja-opiekun Samorządu Szkolnego LO w Muszynie Samorząd Szkolny LO w Muszynie Piotr Szkrobut- były opiekun Samorządu Szkolnego w Gimnazjum w Muszynie Samorząd Uczniowski Gimnazjum w Muszynie Adam Mazur- Radny Powiatu Nowosądeckiego, były nauczyciel Jerzy Majka - Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna Mirosław Maślanka Radny Powiatu Nowosądeckiego , Przewodniczący Komisji Oświaty Andrzej Gancarz Dyrektor Gimnazjum w Muszynie Agata Król – Mirek Dyrektor Gimnazjum w Krynicy- Zdroju Anna Homa- opiekun Samorządu Szkolnego w Gimnazjum w Krynicy Samorząd Szkolny Gimnazjum w Krynicy Dorota Maślanka- przedstawiciel Rady Rodziców LO w Muszynie Sylwia Gacek- Dyrektor Biblioteki Publicznej w Muszynie Przedstawiciele społeczności szkolnej ( po dwóch uczniów z dziewięciu klas)

4 Główne zagadnienia poruszone na debacie :
Czym jest samorządność? W jaki sposób samorządność jest lub może być realizowana w szkole. Zadania samorządu szkolnego. Z jakimi konsekwencjami powinien liczyć się samorząd szkolny w czasie swej działalności. Czy praca w samorządzie szkolnym może być atrakcyjnym zajęciem? Co jest największą trudnością w samorządności szkolnej? Czy realna jest szkoła demokracji oparta na współpracy uczniów, rodziców i nauczycieli? Ciekawe pomysły na działalność samorządu. Jak zaangażować uczniów do udziały w życiu szkolnym?

5 Wnioski: -Musimy zbudować społeczeństwo obywatelskie, bo razem możemy więcej -Doszliśmy do wniosku, że chcieć to znaczy móc -Wpadliśmy na pomysł utworzenia rady uczniowskiej na wzór Rady Rodziców. -Powinniśmy być aktywni społecznie i kreatywni bo wiedza to nie wszystko -Brakuje nam przepływu informacji między jednostkami, na co dobrym rozwiązaniem byłaby gazetka szkolna -Żeby poznać potrzeby uczniów musimy organizować ankiety i debaty uczniowskie -Powinniśmy bazować na konkretach -Szkolne prawo musi być przemyślane -Nie należy zrażać się trudnościami, a wspólny sukces zmotywuje do dalszej pracy


Pobierz ppt "Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Muszynie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google