Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum Publiczne w Rudnikach

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum Publiczne w Rudnikach"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum Publiczne w Rudnikach
im. Andrzeja Wajdy

2 NASZ PATRON Andrzej Wajda urodził się 6 marca 1926r. w Suwałkach. Jest polskim reżyserem filmowym i teatralnym, współtwórcą polskiej szkoły filmowej i fundatorem Japońskiego Centrum Sztuki i Techniki „Manggha”. W 2000r. otrzymał honorowego Oscara od amerykańskiej Akademii Filmowej.

3 UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA GIMNAZJUM PUBLICZNEMU W RUDNIKACH
Dnia 10 listopada 2009r. odbyło się uroczyste nadanie imienia Gimnazjum Publicznemu w Rudnikach. Patronem naszej szkoły został wybitny polski reżyser – Andrzej Wajda, który wraz z małżonką pojawił się na uroczystości. Szkolne studio filmowe „Gimfilm” specjalnie na tę okazję przygotowało sceny z filmów wyreżyserowanych przez artystę. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci nie tylko nauczycieli i uczniów, ale także całej lokalnej społeczności.

4 UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA GIMNAZJUM PUBLICZNEMU W RUDNIKACH

5 NAUCZYCIELE Nauczyciele rudnickiego gimnazjum tworzą wspaniałe grono pedagogiczne. Chętnie służą uczniom pomocą, angażują się w życie szkoły i organizują różne koła pozalekcyjne. Mają mnóstwo pomysłów i stale nas zaskakują. Z okazji Dnia Dziecka zorganizowali dla swoich uczniów przedstawienie pt. „Kopciuszek” , w którym sami wystąpili.

6

7

8 UCZNIOWIE Nasi uczniowie mają ogromne poczucie humoru i są bardzo energiczni. W różnorodnych konkursach wykazują się niesamowitą inwencją twórczą, talentem i zaangażowaniem. Potrafią poprzez swoje poczucie humoru doprowadzić widownię do łez :) Są nie tylko wspaniałymi aktorami, ale również dobrymi uczniami.

9

10 WYPOSAŻENIE SZKOŁY Nasza szkoła jest wyposażona w:
Dwie pracownie komputerowe w tym Apple Macintosh, Nową halę sportową, salę gimnastyczną oraz siłownię, Bibliotekę zaopatrzoną w komputery, Klasy wyposażone w pomoce naukowe i projektory multimedialne, Sklepik oraz stołówkę. Rozrywką dla uczniów jest działający m. in. radiowęzeł. Szkoła jest objęta monitoringiem przez co daje nam poczucie bezpieczeństwa.

11

12 SPORT Gimnazjaliści reprezentują naszą szkołę w różnorodnych zawodach sportowych na szczeblach powiatowych i wojewódzkich. Zajmują miejsca na podium. Obecnie najlepszym sportowcem wśród dziewcząt jest Klaudia Kluba, uczennica klasy III a. Jest mistrzynią wojewódzkich biegów przełajowych na 1500m (rocznikowo).

13

14

15 EGZAMIN GIMNAZJALNY Nasi gimnazjaliści dobrze radzą sobie z pisaniem egzaminu gimnazjalnego. W historii naszej szkoły wyniki uczniów zawsze były wyższe od średniej krajowej.

16 KONKURSY Wielu naszych uczniów bierze udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. Osiągają wysokie wyniki, a niektórzy nawet otrzymali tytuł LAUREATA i zostali zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego.

17 WYCIECZKI Gimnazjaliści często wyjeżdżają na różne, ciekawe wycieczki organizowane przez szkołę. Co roku trzecie klasy zwiedzają interesujące miejsca nie tylko na terenie Polski, ale też za granicą. Nauczyciele organizują również wycieczki jednodniowe do Parku Wodnego, Krakowa lub Oświęcimia.

18

19 SZKOLNE UROCZYSTOŚCI W naszej szkole odbywają się różnorodne apele, w których występują gimnazjaliści, a czasem też nauczyciele. Zawsze panuje na nich radosna atmosfera przez co uczniowie lubią brać w nich udział.

20

21 Spis treści: Gimnazjum Publiczne w Rudnikach im. Andrzeja Wajdy-wstęp
Nasz patron Uroczystość nadania imienia Gimnazjum Publicznemu w Rudnikach Nauczyciele Uczniowie Wyposażenie szkoły Sport Egzamin gimnazjalny Konkursy Wycieczki Szkolne uroczystości


Pobierz ppt "Gimnazjum Publiczne w Rudnikach"

Podobne prezentacje


Reklamy Google