Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Młodzież w społeczeństwie”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Młodzież w społeczeństwie”"— Zapis prezentacji:

1 „Młodzież w społeczeństwie”

2 Jak zachęcić młodzież z powiatu sanockiego do udziału
w wyborach i w życiu społecznym ?

3 Celem naszej debaty jest wyprowadzenie wniosków co i jak możemy zrobić, żeby młodzież w naszym powiecie chętnie chodziła na wybory i angażowała się w życie społeczne.

4 Frekwencja wyborcza w grupie lat jest najniższa w kraju i należy do najniższych w Europie. Najmłodsza cześć elektoratu głosuje na ok 20% niższym poziomie niż starsi dorośli. (54.1% wyborców w wieku wobec 73,1% w wieku w 2011r.) Jednie 14% Polaków w wieku lat deklaruje duże lub bardzo duże zainteresowanie polityka. Najgorzej jednak przedstawia się sytuacja w wyborach do euro parlamentu, jedynie 25% Polaków bierze w nich udział.

5 Zainteresowane tym tematem, postanowiłyśmy przeprowadzić krótką ankietę na ulicach naszego miasta dotyczących głosowania. Spotkałyśmy się z bardzo duża dezaprobatą społeczeństwa, których problem w ogóle nie interesował.

6

7

8

9

10

11

12 Dlaczego młodzi nie głosują?

13 Czy należy obniżyć wiek uzyskania praw wyborczych do 16 lat ?
Argumenty Kontrargumenty Młodzi powinni głosować, ponieważ to rozwija ich świadomość Większość młodzieży jest uświadamiana, po przez lekcje wosu To ich przyszłość dlatego powinni mieć na nią wpływ Obejmuje ich prawo na które nie mają wpływu Umowna granica 18 lat została przyjęta w poprzednim wieku, gdy ludzie nie byli tak uświadamiani Zwiększenie liczby głosujących Większość młodych ludzi nie wie co chce robić w przyszłości, więc nie powinna decydować o losach państwa Młodzi nie powinni głosować ponieważ nie wiedzą na jakiej podstawie mają wybierać Mają pogląd narzucone przez media, prasę, kolegów, rodziców oraz dziadków

14 Czy jest sens obniżenia
wieku wyborczego do lat 16?

15 Film

16 Czy Polacy interesują się wyborami do Parlamentu Europejskiego?

17 Film

18 Pomimo że w przyszłym roku minie 10 lat odkąd Polska została członkiem Unii Europejskiej, a w tym czasie polscy obywatele już dwukrotnie mogli uczestniczyć w wyborach do Parlamentu Europejskiego, tylko czterech na dziesięciu z nich zdaje sobie sprawę z tego, że Parlament Europejski jest instytucję wybieraną przez obywateli w powszechnych wyborach„ Według danych statystycznych 69% ankietowanych nie zna żadnego euro posła. Jednego przedstawiciela zna 16%. A ponad 3 przedstawicieli zna zaledwie 6%.

19 Dziękujemy za udział w debacie!

20


Pobierz ppt "„Młodzież w społeczeństwie”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google