Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Młodzi ludzie mają prawo do pełnego dostępu do informacji publicznych. Młodzież ma wpływ na opinię publiczną np. poprzez artykuły prasowe, Internet. Politycy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Młodzi ludzie mają prawo do pełnego dostępu do informacji publicznych. Młodzież ma wpływ na opinię publiczną np. poprzez artykuły prasowe, Internet. Politycy."— Zapis prezentacji:

1

2 Młodzi ludzie mają prawo do pełnego dostępu do informacji publicznych. Młodzież ma wpływ na opinię publiczną np. poprzez artykuły prasowe, Internet. Politycy nie dbają w należyty sposób o młodzież, większość z nich posługuję się niezrozumiałym językiem ich programy nie zawierają propozycji, które mogłyby zainteresować młodych ludzi.

3 Większość ludzi młodych twierdzi, że jeden głos nie jest w stanie nic zmienić. Ludzie młodzi są bardziej kreatywni, dzięki czemu mogą więcej wnieść w życie publiczne. Młodzież nie ma wzorców, autorytetów politycznych.

4 Zaaranżowanie gminnej konferencji (dla przedstawicieli szkół gimnazjalnych z gminy Sierakowice), mającej na celu zachęcenie młodych ludzi do uczestnictwa w życiu demokratycznym. Przedstawienie propozycji założenia na terenie naszej gminy Młodzieżowej Rady Gminy. Zainicjowanie konkursu Młody wójt, polegającego na wybraniu najbardziej zaangażowanego w życie społeczne ucznia, który przez jeden dzień będzie obserwatorem działań wójta. Organizowanie spotkań z radnymi i ekspertami. Organizacja dla uczniów szkoły cyklicznych lekcji o samorządzie. Udział w akcjach, kampaniach np. Młodzi Głosują. Aktywizacja osób pełnoletnich poprzez organizację kampanii informacyjno-edukacyjnych.

5 Zaangażowanie ludzi młodych w działalność lokalnych stowarzyszeń. Uczniowie nie wiedzą, że mogą zapisywać się do lokalnych organizacji (akcja informacjno-edukacyjna). Opracowanie metod aktywizujących młodzież do udziału w życiu społecznym i politycznym. Promocja aktywnego obywatela eurowybory. Wymiana informacji między szkołami dotycząca podejmowanych działań przez Samorządy Szkolne. Zwiększenie poziomu edukacji obywatelskiej w szkole podstawowej i gimnazjum. Udział w życiu politycznym jest nieatrakcyjny dla młodego człowieka. Uczestniczenie młodych ludzi w sesjach Rady Gminy. Przeprowadzone badania w formie ankiet wykazały brak zaangażowania rodziców w przekazywaniu doświadczeń społecznych i politycznych dzieciom.


Pobierz ppt "Młodzi ludzie mają prawo do pełnego dostępu do informacji publicznych. Młodzież ma wpływ na opinię publiczną np. poprzez artykuły prasowe, Internet. Politycy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google