Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Młodzi ludzie mają prawo do pełnego dostępu do informacji publicznych.  Młodzież ma wpływ na opinię publiczną np. poprzez artykuły prasowe, Internet.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Młodzi ludzie mają prawo do pełnego dostępu do informacji publicznych.  Młodzież ma wpływ na opinię publiczną np. poprzez artykuły prasowe, Internet."— Zapis prezentacji:

1

2  Młodzi ludzie mają prawo do pełnego dostępu do informacji publicznych.  Młodzież ma wpływ na opinię publiczną np. poprzez artykuły prasowe, Internet.  Politycy nie dbają w należyty sposób o młodzież, większość z nich posługuję się niezrozumiałym językiem ich programy nie zawierają propozycji, które mogłyby zainteresować młodych ludzi.

3  Większość ludzi młodych twierdzi, że jeden głos nie jest w stanie nic zmienić.  Ludzie młodzi są bardziej kreatywni, dzięki czemu mogą więcej wnieść w życie publiczne.  Młodzież nie ma wzorców, autorytetów politycznych.

4  Zaaranżowanie gminnej konferencji (dla przedstawicieli szkół gimnazjalnych z gminy Sierakowice), mającej na celu zachęcenie młodych ludzi do uczestnictwa w życiu demokratycznym. Przedstawienie propozycji założenia na terenie naszej gminy Młodzieżowej Rady Gminy.  Zainicjowanie konkursu „Młody wójt”, polegającego na wybraniu najbardziej zaangażowanego w życie społeczne ucznia, który przez jeden dzień będzie obserwatorem działań wójta.  Organizowanie spotkań z radnymi i ekspertami.  Organizacja dla uczniów szkoły cyklicznych lekcji o samorządzie.  Udział w akcjach, kampaniach np. „Młodzi Głosują”.  Aktywizacja osób pełnoletnich poprzez organizację kampanii informacyjno-edukacyjnych.

5  Zaangażowanie ludzi młodych w działalność lokalnych stowarzyszeń. Uczniowie nie wiedzą, że mogą zapisywać się do lokalnych organizacji (akcja informacyjno-edukacyjna).W tym celu projektujemy plakaty reklamujące lokalne organizacje.  Opracowanie metod aktywizujących młodzież do udziału w życiu społecznym i politycznym.  Wymiana informacji między szkołami dotycząca podejmowanych działań przez Samorządy Szkolne.  Zwiększenie poziomu edukacji obywatelskiej w szkole podstawowej i gimnazjum.Otrzymałyśmy zgodę od pani dyrektor na zorganizowanie apelu, który będzie zachęcał młodzież do uczestniczenia w życiu publicznym.  Udział w życiu politycznym jest nieatrakcyjny dla młodego człowieka.  Uczestniczenie młodych ludzi w sesjach Rady Gminy.  Przeprowadzone badania w formie ankiet wykazały brak zaangażowania rodziców w przekazywaniu doświadczeń społecznych i politycznych dzieciom.


Pobierz ppt " Młodzi ludzie mają prawo do pełnego dostępu do informacji publicznych.  Młodzież ma wpływ na opinię publiczną np. poprzez artykuły prasowe, Internet."

Podobne prezentacje


Reklamy Google