Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Angażować się w życie społeczne? TAK czy NIE. Nie tylko wybory, Jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Angażować się w życie społeczne? TAK czy NIE. Nie tylko wybory, Jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji?"— Zapis prezentacji:

1 Angażować się w życie społeczne? TAK czy NIE

2 Nie tylko wybory, Jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji?

3 ZASADY PANUJĄCE NA DEBACIE Wyciszamy telefony Nie przeszkadzamy sobie Nie przerywamy Nie wychodzimy z sali Nie wstajemy podczas wypowiedzi, oraz nie dodajemy zbędnych komentarzy

4 Swobodne wypowiedzi W tych pytaniach liczmy na wypowiedzi wszystkich chętnych. 1. Angażować się w życie społeczne – czy nie? 2. Czy młodzież interesuje się sprawami społecznymi? 3. Czy uczniowie wiedzą, gdzie znajdują się ważne informacje o Organizacjach Pożytku Publicznego? 4. Czy w naszej okolicy znajdują się stowarzyszenia?

5 Gdzie młodzież i inne osoby mogą znaleźć informacje na temat gminy?

6 Młodzi demokraci Jak młodzież szkolna angażuje się w życie szkoły? Na jakie sprawy mają wpływ? Czy uczniowie chętnie biorą udział w wyborach szkolnych i angażują się w sprawy szkolne ? Czy można zauważyć na przełomie lat jakieś zmiany w tym obszarze?

7 Ankieta Uczniom klas pierwszych i drugich gimnazjum zostały zadane 3 pytania : 1. Czy sądzisz, że Twój głos będzie miał znaczenie w zmianach, które będą odbywać się w kraju? 2. Czy potrafiłbyś/potrafiłabyś wymienić 6 partii politycznych? 3. Czy sądzisz, że w dzisiejszych czasach portale typu Facebook mają wpływ na zmiany w kraju?

8

9 Wnioski z ankiety Na pytanie pierwsze : Czy sądzisz, że Twój głos będzie miał znaczenie w zmianach, które będą odbywać się w kraju, aż 64% ankietowanych odpowiedziało, że nie. Wynika z tego, iż młodzież nie wierzy w to, że ich głos ma jakiekolwiek znaczenie w wyborach, powodując ich nieobecność w przyszłości w głosowaniu. Na pytanie drugie: Czy potrafiłbyś wymienić 6 partii politycznych? Większość ankietowanych, aż 57% z nich odpowiedziała, że nie wie. Wynika z tego, iż młodzi nie znają partii politycznych, więc nie będą wiedzieli na kogo głosować. Na trzecie pytanie: Czy sądzisz, że w dzisiejszych czasach portale typu Facebook mają wpływ na zmiany w kraju 50% ankietowanych stwierdziło, iż portale społecznościowe wpływają na zmiany w naszym państwie.. Wnioskując możemy powiedzieć, że portale społecznościowe mają w jakimś stopniu na pewno wpływ na zmiany w kraju.

10 Organizacje działające na naszym terenie

11 Szkolna demokracja dawniej Jak za czasów naszych rodziców wyglądała szkolna demokracja?

12 Skąd czerpać motywację?

13 Co nam daje angażowanie się w życie społeczne?

14 Jakie jest wasze zdanie? Czy życie społeczne może mieć ciemne strony?

15 Dziękujemy za uwagę. Debatę przygotowali: Radosław Kozłowski Konrad Kraska


Pobierz ppt "Angażować się w życie społeczne? TAK czy NIE. Nie tylko wybory, Jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google