Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Debata „Jakie działania należy podjąć aby zaktywizować, zachęcić młodzież do czynnego udziału w życiu społecznym ziemi pszczyńskiej”, która jest realizowana.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Debata „Jakie działania należy podjąć aby zaktywizować, zachęcić młodzież do czynnego udziału w życiu społecznym ziemi pszczyńskiej”, która jest realizowana."— Zapis prezentacji:

1 Debata „Jakie działania należy podjąć aby zaktywizować, zachęcić młodzież do czynnego udziału w życiu społecznym ziemi pszczyńskiej”, która jest realizowana w ramach konkursu o mandat poselski na XX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży

2 Ankieta zatytułowana „Aktywizacja młodzieży do udziału w życiu społecznym ziemi pszczyńskiej” przeprowadzona wśród 450 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, oraz 50 uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Pszczyńskiego

3 Na pytanie „Czy brałeś udział w wyborach do samorządu szkolnego ?„ aż 61% odpowiedziało, że nie natomiast jedynie 39% ankietowanych odpowiedziało że brało udział w wyborach do samorządu szkolnego. Na pytanie „Czy interesujesz się wyborami samorządowymi, parlamentarnymi lub do Parlamentu Europejskiego?” 60% ankietowanych odpowiedziało że tak, ale aż 40% odpowiedziało, że nie interesuje się wyborami.

4 Na pytanie „Czy należysz do jakieś organizacji skupiających młodych ludzi?” większość ankietowanych bo aż 97% uczniów odpowiedziało że nie. Na pytanie „Czy interesujesz się życiem społecznym ziemi pszczyńskiej?” zdecydowana większość, bo aż 78% ankietowanych odpowiedziało że nie, jedynie 22% odpowiedziało, że są zainteresowani sprawami regionu.

5 Na pytanie „Czy Twoim zdaniem warto angażować się w życie społeczne, działania społeczne?” 70% młodych ludzi uznaje, że nie, jedynie 30% ankietowanych wskazało że tak. Na pytanie „ Czy Twoim zdaniem działania młodych ludzi mogą wpłynąć na decyzje władz samorządowych?” 54% ankietowanych wskazało że tak, 40% odpowiedziało że nie, natomiast 6% odpowiedziało że nie wie.

6 Uczniowie uznali że działania jakie należy podjąć aby zaktywizować młodzież do udziału w życiu społecznym ziemi pszczyńskiej to: imprezy charytatywne/ rozrywkowe edukacja regionalna spotkania z samorządowców z młodzieżą pokazanie młodym że mogą mieć wpływ tworzenie organizacji skupiających młodych ludzi traktowanie poważnie problemów młodych


Pobierz ppt "Debata „Jakie działania należy podjąć aby zaktywizować, zachęcić młodzież do czynnego udziału w życiu społecznym ziemi pszczyńskiej”, która jest realizowana."

Podobne prezentacje


Reklamy Google