Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1. występy, akcje wolontariacie, wieczorki poezji, imprezy charytatywne, imprezy sportowe, reprezentowanie gminy na uroczystościach, konkursy, WOŚP.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1. występy, akcje wolontariacie, wieczorki poezji, imprezy charytatywne, imprezy sportowe, reprezentowanie gminy na uroczystościach, konkursy, WOŚP."— Zapis prezentacji:

1

2

3 1. występy, akcje wolontariacie, wieczorki poezji, imprezy charytatywne, imprezy sportowe, reprezentowanie gminy na uroczystościach, konkursy, WOŚP - 60% 2. Nie mam zdania na ten temat. – 14% 3. Dbają o dobro gminy (czynniki składające się na rzeczy pozaszkolne). – 7% 4. Młodzi ludzie nie wpływają na życie naszej gminy. – 19%

4

5 1. wydarzenia, konkursy, imprezy – 67% 2. Młodzi ludzie raczej nie interesują się życiem gminnym, gdyż nie są odpowiednio przygotowani pod względem wiedzy ze znajomości działań gminy oraz nie znają możliwości, z jakich mogą korzystać. - 33%

6

7 1.TAK – 67% 2. NIE WIEM – 7%  3. NIE – 26% 

8

9 Przytoczone wypowiedzi uczniów:  Wydaje mi się, że większość "imprez" czy różne spotkania w GCK to przeważnie pokazy (itp.) młodzieży.  Sprzątanie gminy np. w Dzień Ziemi, biegi, konkursy itd. Młodzież z naszej gminy odnosi wiele sukcesów. .Myślę, że działają dosyć aktywnie, bo w każdych uroczystościach odbywających się w gminie lub poza nią uczestniczy jakaś część młodzieży. Oprócz tego angażują się w różnego rodzaju zbiórki żywności lub fundusze na cele charytatywne.

10  Myślę, że owszem - działają aktywnie. Chętnie pomagają, tak na prawdę jedynie za satysfakcję, przykładem mogą być chociażby nasze gminne ochotnicze straże pożarne. Młodzież też chętnie przyłącza się do różnego rodzaju zbiórek na rzecz nie tylko samej gminy, jako terenu lecz także osób zamieszkujących tą ziemię, lub też reprezentują swoją gminę na konkursach, zawodach itp.  Moim zdaniem działają aktywnie, ponieważ występują w wieczorkach poezji, jest również wolontariat pozaszkolny, który bierze udział w opiece nad dziećmi ze szkoły podstawowej, WOŚP- ie, biegach o puchar wójta gminy itp.

11 1.TAK – 60% 2. NIE WIEM – 0%  3. NIE – 40% 

12

13 Przytoczone wypowiedzi mieszkańców gminy:  Działają aktywnie, ponieważ organizują rożne imprezy kulturalne np. wieczorek poezji miłosnej itd.  Czytają dzieciom w przedszkolu, pomagają w organizowaniu imprez typu jakieś biegi czy rajdy, WOŚP, pomagają rodakom ze Wschodu.  Z ręką na sercu można powiedzieć, że działają jak najbardziej aktywnie. Oczywiście znajdą się wyjątki, które nie należą do aktywnych działaczy jednak całe szczęście to tylko jednostki. Robią dla swojego otoczenia bardzo wiele. Na przykład biorą udział w projekcie o marnowaniu żywności czy o ochronie środowiska. To wspaniałe, że młodzi ludzie interesują się takimi sprawami oraz, że nie jest im to obojętne.

14 1. czynny udział w akcjach organizowanych przez naszą gminę, dążenie do swoich celów, uzyskanie miana partnera gminy (ogół uczniów gimnazjum-> ogromna wiedza na temat problemów otaczającego nas środowiska) – 40% 2. Nie mam zdania na temat. – 60%

15

16 Przytoczone wypowiedzi mieszkańców:  Powinni narzucać własne inicjatywy społeczne (festyny sportowe itd.), dzięki temu będą mogli zbliżyć się do gminy i jej działalności.  Według mnie młodzież raczej nie może za wiele zrobić. To gmina powinna wysunąć dłoń w kierunku młodzieży i zachęcić ich do uczestnictwa w życiu społecznym gminy.

17 Wśród osób ankietowanych 40% mieszkańców gminy stwierdziło, że nie mają zdania na ten temat. Pozostali, czyli 60% wyraziło podobną opinię do zacytowanych wypowiedzi w poprzednim slajdzie.

18


Pobierz ppt "1. występy, akcje wolontariacie, wieczorki poezji, imprezy charytatywne, imprezy sportowe, reprezentowanie gminy na uroczystościach, konkursy, WOŚP."

Podobne prezentacje


Reklamy Google