Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZOOPSYCHOLOG ( BEHAWIORYSTA ZWIERZĘCY ) ZAWÓD. Czym się zajmuje? Zoopsycholog nie zajmuje się bezpośrednio zwierzęciem, ale relacjami pomiędzy nim a jego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZOOPSYCHOLOG ( BEHAWIORYSTA ZWIERZĘCY ) ZAWÓD. Czym się zajmuje? Zoopsycholog nie zajmuje się bezpośrednio zwierzęciem, ale relacjami pomiędzy nim a jego."— Zapis prezentacji:

1 ZOOPSYCHOLOG ( BEHAWIORYSTA ZWIERZĘCY ) ZAWÓD

2 Czym się zajmuje? Zoopsycholog nie zajmuje się bezpośrednio zwierzęciem, ale relacjami pomiędzy nim a jego otoczeniem.

3 Na czym polega praca? Praca zoopsychologa polega na przeprowa- dzaniu rozmowy z właścicielem zwierzęcia. Zasadnicze znaczenie mają informacje i opis sytuacji przedstawiony przez właścicieli. To na tej podstawie zoopsycholog znajduje wła- ściwą drogę do wyjaśnienia i rozwiązania problemów.

4 Jak przebiega konsultacja? Krok pierwszy to zebranie szczegółowych informacji dotyczących problemowego zachowania, wcześnie- jszego i obecnego życia zwierzęcia. Krok drugi to zdefiniowanie problemu i określenie jego przyczyn. Krok trzeci to omówienie indywidualnego programu terapeutycznego, który dostosowany jest do możli- wości i umiejętności opiekuna.

5 Kto nadaje się na zoopsychologa? Cechy dobrego zoopsychologa: kocha zwierzęta, wyrozumiały, cierpliwy, pomocny, potrafi porozumieć się nie tylko ze zwierzęciem, ale też z jego właścicielem, ma fachowe podejście do swojej pracy.

6 Jak zostać zoopsychologiem? Żeby zostać zoopsychologiem, należy ukończyć studia na kierunku behawiorystyka zwierząt lub trwający 2 lata kurs.

7 WYKONAŁA: Dorota Głosz 3 B


Pobierz ppt "ZOOPSYCHOLOG ( BEHAWIORYSTA ZWIERZĘCY ) ZAWÓD. Czym się zajmuje? Zoopsycholog nie zajmuje się bezpośrednio zwierzęciem, ale relacjami pomiędzy nim a jego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google