Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Realizacja programu edukacyjnego ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO TEMAT LEKCJI: Nie marnuj jedzenia. Myśl ekologicznie!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Realizacja programu edukacyjnego ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO TEMAT LEKCJI: Nie marnuj jedzenia. Myśl ekologicznie!"— Zapis prezentacji:

1 Realizacja programu edukacyjnego ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO TEMAT LEKCJI: Nie marnuj jedzenia. Myśl ekologicznie!

2 Cele lekcji Uczeń na miarę swoich możliwości: zdobędzie wiedzę teoretyczną na temat problemu i przyczyn marnowania żywności, związku pomiędzy marnowaniem żywności a ochroną środowiska naturalnego, wpływu marnowania żywności na środowisko, pozna rolę i znaczenia Federacji Polskich Banków Żywności w ograniczaniu marnowania żywności i niedożywienia, nauczy się przygotowywać posiłki, ograniczając zużycie wody i energii, nabędzie umiejętności komponowania odpowiedniego posiłku, jedzenia w ciągu dnia odpowiedniej ilości produktów z każdej grupy, nabędzie umiejętności planowania posiłku i listy zakupów, wykształci w sobie postawę prospołeczną i zainteresuje się promocją idei dzielenia się jedzeniem z osobami w potrzebie.

3 Wykorzystując plakat i plansze, przedstawiono uczniom informacje na temat marnowania żywności oraz jego skutków dla środowiska naturalnego.

4 1/3 pełnowartościowego jedzenia ląduje w śmietniku powstała lista 10 produktów, które najczęściej marnujemy skutki marnowania żywności mają wpływ na zanieczyszczenie środowiska naturalnego Uczniowie kolejno przyswajali nowe informacje o tym, że:

5 Praca w grupach na temat: Co według Was jest główną przyczyną marnowania żywności?

6 Uczniowie dowiedzieli się, że realizując zasadę 4xP, można ograniczyć straty żywności w domu i szkole oraz przyczynić się do ochrony środowiska. PLANUJ POSEGREGUJ PRZETWARZAJ PODZIEL SIĘ

7 Liderzy grup zaprezentowali pracę swojej grupy.

8

9 TEMAT LEKCJI: Racjonalne żywienie, czyli o 5 posiłkach dziennie.

10 Cele lekcji Uczeń na miarę swoich możliwości: wymieni korzyści wynikają ze spożywania pięciu posiłków dziennie, rozplanuje dzienną rację pokarmową na wszystkie posiłki, wymieni pory spożywania posiłków, potrafi wymienić dobre strony dotyczące spożywania posiłków, potrafi komponować codzienne posiłki, potrafi zaplanować posiłki.

11 Uczniowie ustalali dla siebie własny, najwygodniejszy plan spożywania posiłków.

12 Planowanie nie jest prostym zadaniem, uczniowie poświęcili na tę umiejętność najwięcej czasu.

13 Omówiliśmy korzyści wynikające ze spożywania 5 posiłków dziennie.

14 Wszystkie pomoce dydaktyczne zostały umieszczone na tablicy w sali szkolnej, aby utrwalać poznane wiadomości.


Pobierz ppt "Realizacja programu edukacyjnego ŻYJ SMACZNIE I ZDROWO TEMAT LEKCJI: Nie marnuj jedzenia. Myśl ekologicznie!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google