Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Psychoterapueta Zawód z przyszłością.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Psychoterapueta Zawód z przyszłością."— Zapis prezentacji:

1 Psychoterapueta Zawód z przyszłością

2 Czym zajmuje sie psychoterapeuta?
Psychoterapia to metoda terapeutyczna obejmująca całą gamę technik służących leczeniu schorzeń o charakterze psychologicznym. Czyli... psychoterapeuta diagnozuje zaburzenia psychiczne, problemy emocjonalne, pomaga rozwiązywać trudne sytuacje życiowe i rozwijać osobowość klienta.

3 Etapy ksztalcenia w zawodzie psychoterapeuty
- zalecane jest ukończenie studiów psychologicznych, można również skończyć studia humanitstyczne lub inne, polegające na pracy z ludźmi; - po studiach kończy się kursy psychoterapuetyczne; - wymagana jest odpowiednia liczba praktyk, płatnych lub wolontariatu; - od kandydatów wymagane jest przeprowadzanie własnej psychoterapii, superwizji; - należy uczestniczyć w konferencjach i seminariach towarzystw psychologicznych.

4 Predyspozycje do zawodu psychoterapeuty
Osoby te powinny przede wszystkim być typem społecznym. Ważne cechy: pomocny współczujący chętny do współpracy lubiący pomagać innym posiadający zdolność wpływania na innych otwarty w kontaktach międzyludzkich

5 Psychoterapeuta jest zawodem przyszłościowym, ponieważ ze względu na szybkie tempo dzisiejszego życia, ludzie nie radzą sobie ze stresem, popadają w uzależnienia i miewają różne, nierzadko poważne problemy.

6 Dziękuję za obejrzenie prezentacji :)
Magdalena Żołądź


Pobierz ppt "Psychoterapueta Zawód z przyszłością."

Podobne prezentacje


Reklamy Google